موفقیت فیلم کوتاه «پل» در نخستین حضور بین‌المللی /تصاویر

موفقیت فیلم کوتاه «پل» در نخستین حضور بین‌المللی /تصاویر

لوح تقدیر و جایزه نقدی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «مرحمت و عدالت» ترکیه به فیلم کوتاه «پل» از تولیدات انجمن سینمای جوانان اردبیل رسید.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، جشنواره بین‌المللی «مرحمت و عدالت» ترکیه که مجید مجیدی فیلم‌ساز برجسته سینمای ایران ریاست هیأت داوران آن را بر‌عهده دارد در استانبول ترکیه برگزار شد. در آیین اختتامیه این جشنواره که با حضور رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه برگزار شد از فیلم کوتاه «پل» به کارگردانی رضا جمالی و تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان دفتر اردبیل با اهدای لوح تقدیر جشنواره و جایزه نقدی ۲ هزار لیره ترکیه تقدیر شد.

این جشنواره که هر سال باهدف ترسیم سیمای رحمانی حضرت محمد (ص) در قالب مدیوم سینما و گردآوردن فیلم‌سازانی که در آثار خود به این مضمون توجه داشته‌اند در شهر استانبول برگزار می‌شود در روز ۸ می برابر با ۱۹ اردیبهشت‌ماه با برگزاری آیین اختتامیه به کار خود پایان داد.

گفتنی است فیلم‌نامه فیلم کوتاه «پل» یکی از فیلم‌نامه‌های برگزیده و حمایت‌شده مسابقه بزرگ فیلم‌نامه‌نویسی پیامبر رحمت (ص) بود که سال گذشته توسط انجمن سینمای جوانان ایران برگزار شد.

فیلم کوتاه «این ده دزد ندارد» به کارگردانی نفیسه سادات نیز موفق شد به نمایندگی از ایران جایزه بزرگ این جشنواره شامل تندیس جشنواره و جایزه نقدی ۳۰ هزار لیر ترکیه را ازآن خود کند.

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «مرحمت و عدالت» ترکیه در این دوره خود از بین ۵۵۰ فیلم کوتاه رسیده به دبیرخانه، ۲۰ فیلم کوتاه را برای حضور در بخش رقابتی انتخاب کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *