سیدصادق موسوی در ویژه برنامه جشنواره سی و هشتم عنوان کرد: امر مهمی در حوزه دیپلماسی فرهنگی رخ داد

سیدصادق موسوی در ویژه برنامه جشنواره سی و هشتم عنوان کرد: امر مهمی در حوزه دیپلماسی فرهنگی رخ داد

دبیر سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با حضور در ویژه برنامه این رویداد گفت: مهمترین مسئله ما محدودیت فرصت‌هاست و به همه کسانی که در این جشنواره حضور نداشتند و خشمگین بودند حق می‌دهم.

به گزارش ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران؛ سیدصادق موسوی با حضور در استودیو پخش زنده سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران عنوان کرد: با دو رویکرد استقبال و قدردانی از رویداد فرهنگی مهم مثل جشنواره بین المللی تهران در این جشنواره حضور داشتیم و خوشبختانه کادر اجرایی مجموعه ایران مال جشنواره را متعلق به خود می‌دانستند و حامی ما شدند و بابت سالن‌های خوبی که در این مجموعه هست و با توجه به شرایط کرونا و ضرورت رعایت حساب جمعیتی در سالن‌های سینما، تصمیم گرفتیم این دوره از جشنواره را نیز در پردیس سینمایی ایران مال برگزار کنیم.
وی ادامه داد: امیدوارم از این ظرفیتی که در شهر ساخته شده است استفاده شود و بتوان رویداد مهم فرهنگی را در این محل اجرا کرد. همچنین قدردان زحمات مدیریت محترم این مجموعه هستم.
دبیر سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران گفت: جشنواره فیلم کوتاه تهران فرصتی است برای گردهمایی فیلمسازان و هنرمندان که هرساله مورد استقبال قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه باید قدر داشته‌هایمان را بدانیم، ادامه داد: شاید پیش از این هیچکس فکر نکرده بود که در یک جشنواره ایرانی می‌توان فضایی را ایجاد کرد که آثار سینمایی به آکادمی اسکار راه پیدا کند. اما امروزه جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران می‌تواند به عنوان یک جشنواره معتبر به آکادمی اسکار معرفی شود.
وی افزود: وقتی با نام اسکار رو به رو می‌شویم اسم اصغر فرهادی، کارگردان شاخص و مطرح سینما به ذهنمان می‌رسد و ما هم اکنون یک رویداد را به اسکار معرفی کردیم و نام کشورمان ایران در جشنواره اسکار همیشه خواهد بود و این دستاورد بزرگی است.
موسوی با بیان اینکه در حوزه دیپلماسی فرهنگی کار بزرگی را انجام داده ایم، گفت: هزار و ۶۵۰ فیلم به جشنواره ارسال شده بود که در جشنواره حضور ندارند و همه آنها مقصر اصلی را من که عنوان دبیر جشنواره را دارم، می‌دانند و اما به نظر می‌رسد حضور جشنواره فیلم کوتاه که برای همیشه به اسکار راه پیدا کرده است، اهمیت بیشتری داشته و باید قدر این اتفاق را دانست.
وی ادامه داد: مهمترین مسئله ما محدودیت فرصت‌هاست و به همه کسانی که در این جشنواره حضور نداشتند و خشمگین بودند حق می‌دهم. ۲۲۸ فیلم توسط انجمن سینمای جوانان ایران ساخته شده و ثبت نام کرده‌اند و نزدیک به ۱۰ درصد آنها در جشنواره حضور دارند و حتی این محدودیت‌ها شامل آثار تولیدی انجمن سینمای جوانان نیز می‌شود.
وی گفت: امیدواریم با راه اندازی و استمرار برگزاری دیگر جشنواره‌ها بتوانیم فرصت بیشتری به فیلمسازان بدهیم.
سی وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران تا ۲ آبان ۱۴۰۰ (۱۹ تا ۲۴ اکتبر ۲۰۲۱) در حال برگزاری است. این رویداد برای اولین‌بار در تاریخ سینمای ایران واجد شرایط تایید آکادمی اسکار شناخته و معرفی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *