جامعه فیلم کوتاه یک خانواده است که قهر و دوری در فرهنگ لغت آن، جایگاهی ندارد

دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران:

جامعه فیلم کوتاه یک خانواده است که قهر و دوری در فرهنگ لغت آن، جایگاهی ندارد

مهدی آذرپندار مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و دبیر سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران طی پیامی در آستانه برگزاری این رویداد، جامعه فیلم کوتاه را خانواده‌ای دانست که قهر و دوری در فرهنگ لغت آن، جایگاهی ندارد.

به گزارش ستاد خبری سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، مهدی آذر پندار دبیر این رویداد در پیامی برای مخاطبان و هنرمندان جشنواره نوشت: «جشنواره یعنی آیین دیدار و گفت و گو؛ آیین دید و بازدید. مخاطب به دیدن فیلم می‌شتابد و فیلمساز به بازدید مخاطب می‌ آید و گفت و گو اعتلا می‌بخشد به هردویشان.

جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، آیین صلۀ رحم سینمای جوانان این سرزمین است؛ به ویژه اگر بعد از دو سال سخت دوری کرونایی و حاکمیت «فاصلۀ اجتماعی» برگزار شود. سینمای جوان و «جامعه فیلم کوتاه» یک خانواده است که قهر و دوری در فرهنگ لغت آن، جایگاهی ندارد.

به لطف پروردگار جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در یک قدمی بلوغ چهل سالگی، دوره «سی و نهم» خود را با شعار «تنوع گونه‌ها و تکثر سلایق» با حضور فیلمسازان که با شوق جامۀ نوی فیلمسازی به تن کرده اند، همانند سی و هشت سال گذشته، برگزار خواهد کرد و همه دعوتند به این ضیافت سینمایی اندیشه وگفت و گو. امید است آیین گفت و گو در سخت‌ترین روزها هم فراموش‌مان نشود.

سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ۲۷ مهر تا ۲ آبان ۱۴۰۱(۱۹ تا ۲۴ اکتبر ۲۰۲۲) برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *