آمار نمایش‌های آنلاین جشنواره سی و هفتم اعلام شد/ عواید بلیت‌فروشی به صاحبان آثار تعلق می‌گیرد

آمار نمایش‌های آنلاین جشنواره سی و هفتم اعلام شد/ عواید بلیت‌فروشی به صاحبان آثار تعلق می‌گیرد

نزدیک به ۶۴ هزار مخاطب در خانه مجازی جشنواره و ۱۳ هزار مخاطب با خرید بلیت و تماشای آنلاین در سه پلت‌فرم‌ به تماشای آثار بخش مسابقه سی وهفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران نشستند.

 

به‌گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، طی ۵ روز برگزاری جشنواره سی‌و‌هفتم، درخانه مجازی جشنواره (پلت‌فرم هاشور) جمعا ۱۵ هزار و ۹۹۴ نفر به تماشای فیلم‌های کوتاه بخش بین‌الملل و ۳۸ هزار و ۸۵۹ نفر به تماشای فیلم‌های کوتاه بخش ملی نشستند.
همچنین در روز ششم و با تمدید اکران آنلاین به‌دلیل استقبال مخاطبان، در مجموع ۸ هزار و ۳۸۲ نفر از علاقه‌مندان فیلم‌های هر دو بخش بین‌الملل و ملی را در خانه جشنواره تماشا کردند و به این ترتیب جمعا ۶۳ هزار و ۲۵۳ بازدید آنلاین در خانه جشنواره ثبت شد.

 

برپایه این گزارش در ایام برگزاری جشنواره سی‌و‌هفتم، در مجموع ۱۲ هزار و ۹۶۹ نفر از علاقه‌مندان اقدام به خرید بلیت تکی و تماشای آنلاین فیلم‌های کوتاه کردند که این تعداد شامل ۶ هزار و ۵۳۹ نفر در پلت‌فرم «وُدیو»، ۲ هزار و ۸۶۳ نفر در پلت‌فرم «تیوال» و ۳هزار و۵۶۷ نفر در پلت‌فرم «هاشور» است.
همچنین مخاطبان در مجموع ۶۹ بسته فیلم‌های کوتاه را شامل ۴۰ بسته از پلت‌فرم وُدیو، ۹ بسته از پلت‌فرم تیوال و ۲۰ بسته از پلت‌فرم هاشور، خریداری کرده و تماشا کردند.

 

پنج فیلم پربازدید خانه مجازی جشنواره (پلت‌فرم هاشور) به‌شرح زیر است:
«شاهد» به‌کارگردانی علی عسگری / ۱۱۵۳ بازدید
«وضعیت اورژانسی» به‌کارگردانی مریم اسمی‌خانی / ۱۱۰۸ بازدید
«نوستالژیا» به‌کارگردانی دنبا کرم‌زاده / ۱۰۹۵ بازدید
«ترس خود را جابه‌جا می‌کند» به‌کارگردانی ایمان صالحی / ۱۰۴۶ بازدید
«پانیک» به‌کارگردانی مرتضی فرهادنیا / ۹۹۷ بازدید

 

گفتنی‌است جمع کل درآمد حاصل از فروش بلیت در هر سه پلت‌فرم جشنواره سی‌و‌هفتم، مجموعاً ۴۰ میلیون و ششصد و هشتاد و پنج هزارتومان بوده است و عواید حاصل از فروش بلیت بر اساس تعداد بلیت‌های خریداری شده جهت هر اثر به صاحب آن فیلم تعلق می‌گیرد.
جزئیات بیشتر این گزارش در بخش شفاف‌سازی وب‌سایت انجمن سینمای جوانان ایران در دسترس است.

 

سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری سیدصادق موسوی یکم تا ششم بهمن به صورت حضوری در پردیس سینمایی ایران مال و به‌صورت آنلاین در سامانه‌های برخط نمایش فیلم و اینستاگرام انجمن سینمای جوانان ایران برگزار شد.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *