ششمین جشنواره سینمای جوان
زمان برگزاری:
۶ -۱۲ فروردین ۱۳۶۷
مکان برگزاری:
موزه هنرهای معاصر
نام دبیر:
پرویز صمدی مقدم
هیات داوری:
فیلم: مجید قاریزاده، فرهد صبا، کریم زرگر، مهدی رحیمیان، محسن شیخی و محمود ارژمند
عکس: مجید مسچی، کامران جبرئیلی و ناصر براهیمی
بخشهای جنبی:
نگاهی به جشنواره استانها/ یک سال سینمای جوان/ در مسیر تجربه/ مروری بر بخش عکس سینمای جوان استانها
برگزیدگان:
فیلمهای ۸ میلیمتری
برگ سیمین و یادواره افتخار بهترین فیلم متحرک/ فوت کوزه گری/ حسن خراسانی/ اصفهان
برگ سیمین و یادواره افتخار بهترین مستند/ حسین به روایت تعزیه/ کاوه بهرامیمقدم/ تهران
برگ سیمین و یادواره افتخار بهترین تدوین/ حسین به روایت تعزیه/ محسن شهابی/ تهران
برگ سیمین و یادواره افتخار بهترین فیلمبرداری/ در پی عبور/ محمدرضا سرکانیان/ همدان
برگ سیمین و یادواره افتخار بهترین فیلمنامه/ صدای زنگ من/ ابوالفضل عطار/ مشهد
برگ سیمین و یادواره افتخار بهترین کارگردانی/ روح بختیاری/ سیدجلیل حسینی/ شهرکرد
برگ سیمین و یادواره افتخار بهترین فیلم داستانی به مفهوم مطلق/ یک الف ناقابل/ محمد عرب/ گرگان
یادواره افتخار بهترین فیلم برگزیده استانها/ روح بختیاری/ سیدجلیل حسینی/ شهرکرد
یادواره افتخار در موضوع دفاع مقدس/ تحفه/ محمدحسین سروری/ شاهرود
جایزه ویژه هیات داوران و یادواره افتخار به فیلم/ نمایش/ علی ملکی/ سنندج
جایزه و یژه هیات داوران و یادواره به فیلم/ بار پاز/ حسین حاجیدهآبادی/ میبد
بخش فیلمهای ۱۶ میلیمتری:
برگ سیمین و یادواره افتخار بهترین فیلم مستند/ زیره کوهی/ علیاکبر آتشین/ کرمان
برگ سیمین و یادواره افتخار بهترین تدوین/ بغ/ کار گروهی/ تهران
برگ سیمین و یادواره افتخار بهترین فیلمبرداری/ راز و بابونهها/ یوسف اکرمی/ باختران
برگ سیمین و یادواره افتخار بهترین فیلمنامه/ بالهای بیداری/ رضا مقصودی/ تهران
یادواره افتخار بهترین فیلم آموزشی/ راز/ یوسف اکرمی/ باختران
بخش عکس
-عکاسان نوجوان
یادواره افتخار/ کبری شیری/ تبریز
یادواره افتخار/ فریدون پورشهباز/ مراغه
یادواره افتخار/ کورش ناصری/ درهشهر
یاواره افتخار/ ابوالقاسم قاسمی/ گرگان
یادواره افتخار/ سعید مرندی/ اراک
-عکاسان جوان
یادواره افتخار در موضوع دفاع مقدس/ حسینعلی قربانیافخمی/ گرگان
برگ سیمین و یادواره افتخار در موضوع زندگی/ محمدحسین شمشیرگرزاده/ اهواز
یادواره افتخار در موضوع زندگی/ منصور آق، محمد ستاری/ گنبد، تهران
یادواره افتخار در موضوع زندگی/ زهرا حسنآبادی، علیاصغر کلانتری/ شیراز، ساری
برگ سیمین و یادواره افتخار در موضوع فرهنگ و هنر/ مجتبی آقائی/ تهران
یادواره افتخار در موضوع فرهنگ و هنر/ حمید گودرزی، منوچهر گرشاسبی/ خرمآباد، تهران
یادواره افتخار در موضوع فرهنگ و هنر/ مهرداد ادهمی/ اصفهان
برگ سیمین و یادواره افتخار در موضوع طبیعت/ شهلا دمنابی/ تبریز
برگزیده جشنواره استانی
یادواره افتخار/ کریم ملکمدنی/ گیلان
-عکاسان حرفهای
برگ سیمین و یادواره افتخار به مجموعه عکسهای/ خسرو درکانی
برگ سیمین و یادواره افتخار به تک عکس/ محمود رحیمیجهرمی
برگ سیمین و یادواره افتخار به تک عکس/ سعید صادقی/ تهران
برگ سیمین و یادواره افتخار مجموعه عکسها/ ساسان مویدی
یادواره افتخار به تک عکس/ محمدرضا بهارناز/ تهران
برگ سیمین و یادواره افتخار عکس برگزیده هیات داوران/ حسن عشقی/ گیلان
یادواره افتخار در مضوع طبیعت/ نصیر مغزی/ اصفهان
یادواره افتخار در موضوع طبیعت/ رسول مقصری، محمد کوچکپورکپورچالی/ تهران، بندرانزلی
یادواره افتخار در موضوع فنون عکاسی/ احمد خادمالحسینی/ مشهد
یادواره افتخار به مجموع عکسهای/ عباس اشرفیچهلحجره/ مشهد
یادواره افتخار به مجموع عکسهای/ منصور صانع/ شیراز
توضیحات:
– در بخش در مسیر تجربه فیلم های سینمایی چون شرایط عینی، شکوه زندگی، کانیمانگا، سرزمین آرزوها، جهیزیهای برای رباب و پرنده کوچک خوشبختی به نمایش درآمد.
– در زمینه عکاسی ناصر براهینی پیرامون عکاسی طبیعت و کامران جبرئیلی درباره عکاسی فرهنگ و هنر سخنرانی کردند.
– پنج سخنرانی در زمینه سینما با موضوعات در آداب نقد و نقادی (محمدحسن خوشنویس)، تأملاتی در باب هنر (حسن حبیبی)، هنر دیدن و درک در سینما (سیدمحمد بهشتی)، سینما و جنگ (محمدحسن حقیقی) و تکینیک صدا در سینما (حسن زاهدی) صورت گرفت.
– از میان ۴۰۰ فیلم ارائه شده ۷۱ فیلم به بخش ۸ میلیمتری و ۳۰ فیلم به بخش ۱۶ میلیمتری راه پیدا کرد و در بخش عکس نیز از ۳۶۵۷ عکس ارسالی ۳۸۷ عکس با موضوعات دفاع مقدس، زندگی، فرهنگ و هنر، طبیعت و فنون عکاسی انتخاب شد.