هنرمندان جوان فیلم کوتاه در اولویت خاص سازمان سینمایی هستند

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی در بازدید از جشنواره فیلم کوتاه تهران:

هنرمندان جوان فیلم کوتاه در اولویت خاص سازمان سینمایی هستند

اصغر فارسی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی در حاشیه بازدید از جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، گفت: دوستان و هنرمندان جوان فیلم کوتاه در اهمیت و اولویت خاص سازمان سینمایی هستند.

اصغر فارسی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی در حاشیه بازدید از سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به خبرنگار ستاد خبری این جشنواره گفت: این دوره از جشنواره با حضور فیلمسازان و آثار متنوع در ژانرهای مختلف برگزار شده و بار دیگر بعد از حدود سه سال شرایط کرونا امکان برگزاری حضوری این جشنواره فراهم شد و فرصتی ایجاد شد که فیلمسازان با هم رقابت کنند و بدرخشند؛ استقبال خوبی هم از این رویداد خوشبختانه صورت گرفته است.

وی افزود: با ابتکارعمل‌هایی که دبیرخانه انجمن سینمای جوانان ایران و برگزار کنندگان این جشنواره به خرج دادند، هیأت انتخاب جشنواره با دید بازتری به بازبینی آثار پرداختند و فضا برای تعداد زیادی از جوانان فیلمساز فراهم شد. استقبال خوبی هم از سوی هنرمندان فیلم کوتاه در طیف‌های مختلف هنری شد، این نشان دهنده اهمیت و برگزاری موفق این جشنواره است.

فارسی با اشاره به تاکید دولت بر عدالت فرهنگی، ادامه داد: سازمان سینمایی در مدیریت جدید، سه شعار اصلی قانون‌گذاری، استانداردسازی و عدالت‌محوری را سر لوحه فعالیت های خود قرار داده است. دولت محترم نیز بر عدالت مردمی تاکید می‌کند و اعلام کرده است عدالت فرهنگی یکی از مهم‌ترین مقوله‌ها و شعار اصلی مورد توجه دولت است. همچنین با توجه به اینکه سازمان سینمایی اهمیت زیادی به مقوله تقویت زیرساخت در حوزه‌های مختلف سینمایی و توجه به استان‌های مختلف داشته، با هدف اهمیت به چهره‌های فرهنگی و جوانان بااستعداد کشور، هیأت سازمان سینمایی به ۱۴ استان و شهرستان سفر کرد.

او یادآور شد: سازمان سینمایی برای تجهیز زیرساخت‌هایی برای انجمن سینمای جوانان اهمیت ویژه‌ای قائل است و قدم‌هایی که در این راه برمی دارد، برای شناخت نسل آینده هنرمندان بوده و در کنار اهمیتی که برای پیشکسوتان قائل است، در نظر دارد تا پوست اندازی اساسی صورت بگیرد، جوانان مستعد دیده شوند و زمینه‌ای فراهم شود تا درک عمیق‌تر و بهتری از نسل جدید صورت بگیرد. دوستان و هنرمندان جوان اهل فیلم کوتاه در اهمیت و اولویت خاص سازمان سینمایی هستند و این سازمان توجه ویژه‌ای به ارتقای زیرساخت‌ها و تزریق بودجه و تامین امکانات لازم در حوزه های مختلف سینمایی دارد؛ امیدواریم ظرف سه سال که از این دولت باقی مانده شاهد گام‌های موثر در این حوزه باشیم.

فارسی با اشاره به سفرهای استانی رییس سازمان سینمایی توضیح داد: در این سفرها، قراردادها و تفاهمنامه‌هایی با ۱۱ استان که در اولویت کاری ما بودند و دفاتر انجمن سینمای جوانان در آنجا قرار داشتند، تفاهم نامه‌هایی را با استاندارها منعقد کردیم که برایشان ابلاغ شد و بودجه های قابل توجهی برای تامین زیرساخت ها لحاظ شده است. مطمئنم دریچه‌ای خاص برای رونق تمام مجموعه های سازمان سینمایی به ویژه انجمن گشوده خواهد شد.

معاون رییس سازمان سینمایی در پایان عنوان کرد: تجهیز دفاتر سازمان سینمایی در استان‌ها، خرید ملزومات مورد نیاز دفاتر، کمک به ساخت اثر فیلم اولی‌ها و فیلم‌های بلند و همچنین اعطای وام برای هنرمندان فیلمساز از مفاد این قراردادها بود.

سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار ۲۷ مهر تا ۲ آبان ۱۴۰۱ مصادف با ۱۹ تا ۲۴ اکتبر ۲۰۲۲ در پردیس سینمایی ملت در حال برگزاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *