همزمان با اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران، بزرگداشت امیر لطفیان برگزار می‌شود

همزمان با اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران، بزرگداشت امیر لطفیان برگزار می‌شود

سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به پاس سال‌ها تلاش و زحمت صادقانه، از امیر لطفیان عکاس، کارگردان و مستندساز پیشکسوت تقدیر می‌کند.

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، تلاش‌ها و زحمات امیر لطفیان پیشکسوت سینمای ایران در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران بزرگداشته می‌شود.

متولد ١٣٣٩، در  همدان است و دوران ابتدایی و راهنمایی را در مدرسه‌ی علمی زیر نظر حاج سید صادق حجازی گذراند. دبیرستان را در رشته‌ی تجربی دیپلم گرفت كه مصادف با دوران ا نقلاب و جنگ بود. بعد از دیپلم تمام دو سال سربازی را در جبهه‌های حق علیه باطل گذراند و بعد در واحد سمعی و بصری اداره كل ارشاد اسلامی استان همدان فعالیت هنری خود را آغاز کرد. وی همچنین تدریس عكاسی در انجمن سینمای جوانان همدان را عهده‌دار شد. در همان دوران اینبار به عنوان عكاس جنگ در جبهه حضور داشت.
سپس در سال ١٣٦٦ در مركز اسلامی آموزش فیلمسازی قبول شد و دو فیلم شاخص «تشنه‌ی نور» كارگرداني و «عیدوك» فيلمبرداري از آثار به یادماندنی اوست. سال ١٣٦٨ فیلم مستند «سدرپیده عشق» را ساخت كه حادثه‌ی ارتحال امام خمینی موضوع این مستند تحسین شده بود. همكاري در ساخت مستند تاثیرگذار «بم»، (فيلمبرداري) بعد از حادثه‌ی دلخراش زلزله‌ی بم را نیز در كارنامه‌ی خود دارد.
بعد از فارغ التحصیلی از مركز اسلامی آموزش فیلمسازی، در دانشكده سینما تاتر كارشناسی سینما را به پایان رساند. وی هم چنين مديريت چهار دوره جشنواره پویانمایی تهران را بر عهده داشته است. در انجمن سینمای جوانان ایران طرح جشنواره‌های منطقه‌ای سینمای جوان را بانی شد و چندین دوره مدیر اجرایی جشنواره‌های منطقه‌ای و جشنواره‌ی سراسری سینمای جوانان بود.
همكاري در توليد برنامه‌های تلویزیونی سینما ٤، سینما یك، مستند ٤ و… بزرگداشت مجید مجیدی، بزرگداشت عبدالله علیمراد را برگزار كرد. افتتاحیه و اختتامیه چندین جشنواره تولیدات تلویزیونی در تهران و كرمان و… برگزاری افتتاحیه و اختتامیه جشنواره فجر و كودك همدان… را در کارنامه كاری خود دارد.
مدیرمسئول «نشریه تخصصی فیلم كوتاه» و معاونت تولید انجمن سینمای جوانان ایران و مدیر امور جشنواره‌های انجمن سینمای جوانان ایران از جمله فعالیت‌های فرهنگی وی به شمار می‌رود.

نمایش فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ۱ تا ۵ بهمن‌ماه ۹۹ صورت می‌گیرد. این رویداد به دبیری سید صادق موسوی ششم بهمن‌ نیز با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان خواهد داد. اخبار و اطلاعات جشنواره در سایت www.iycs.ir قابل دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *