هفتمین دوره

هفتمین دوره

هفتمین جشنواره سینمای جوان

زمان برگزاری:
۸ -۱۲ فروردین ۱۳۶۸

مکان برگزاری:
موزه هنر‌های معاصر
دبیر:
پرویز صمدی مقدم
هیات داوری:
فیلم:‌ ابراهیم حاتمی‌کیا، ابوالفضل جلیلی، ایرج تقی‌پور و منوچهر خوش‌مرام
عکس:‌ مجید مسچی، نصرت‌اله کسرائیان، بهمن جلالی، فرزاد هاشمی و محمود اسلامی
آثار:
فیلم‌های ۸ میلیمتری
۱- آرزو (ساعد نیک‌ذات/ انجمن)، ۲- آغاز تا پایان (مهین فامیان/ انجمن)، ۳- آرزو گذشت (فاطمه زمانی/ انجمن)، ۴- آنچه بود، آنچه نبود (احمدرضا نورایی/ انجمن)، ۵- اتحاد (علی‌اکبر سرهنگ‌پور/ وزارت ارشاد)، ۶- از دیو و دد (حشمت‌اله حمیدی/ انجمن)، ۷- این هرگز … (فرشاد افضلی/ انجمن)، ۸- پشت برقع (یوسف فولادی/ انجمن)، ۹- پلاستیک (سعادتعلی سعیدپور/ انجمن)، ۱۰- تک (شاهمراد نعمتی/ انجمن)، ۱۱- تیتراژ (محمد عرب/ انجمن)، ۱۲- توپ (حمید نعمت‌اله و علیرضا توانا/ انجمن)، ۱۳- تلخ و شیرین (کاظم فیصلی/ انجمن)، ۱۴- جل (نظرعلی شرقی/ وزارت ارشاد)، ۱۵- حوض، ترکه، پله (ابولقاسم طالب‌پور/ انجمن)، ۱۶- حوله بافی (مجید باغبان‌ارجمند/ انجمن)، ۱۷- دوباره بر خاک (مهدی بمانی/ انجمن)، ۱۸- روز از نو (محمد اسلامی/ انجمن)، ۱۹- روزی که گذشت (محمدرضا سرکانیان/ انجمن)، ۲۰- روی آسفالت داغ (مسعود مددی/ انجمن)، ۲۱- سرامیک زنوز (محمدرضا آزادگر/ انجمن)، ۲۲- صابون مراغه (علیرضا نظارتی/ انجمن)، ۲۳- قال مورشکی (محمد برادران/ انجمن)، ۲۴- قلم موی مینیاتور (محمدرضا مکارمی/ انجمن)، ۲۵- گل کویر (طیبه فلکیان/ انجمن)، ۲۶- ملیله (حسن خدایی/ انجمن)، ۲۷- من اینجا بس دلم تنگ است (علی مطلبی/ انجمن)، ۲۸- نان و کاغذ (ناصر جهان‌تیغ/ انجمن)، ۲۹- میوه‌ها (مسعود سعیدی/ مسعود سعیدی)، ۳۰- نقش قالی (مجید فدایی/ انجمن)، ۳۱- هرکسی از ظن خود … (اشرف موسی‌خانی/ انجمن)، ۳۲- هستم اگر می‌روم (سعید پوراسماعیلی/ انجمن)
فیلم‌های ۱۶ میلیمتری
۱- آبگینه (فرزاد موتمن/ سازمان صنایع دستی ایران)، ۲- آستان (علیرضا غاروریانی/ مرکز گسترش)، ۳- از ماه تا خورشید (مسعود جدی/ مرکز گسترش)، ۴- پایباف (اکبر فیروزیان/ مرکز گسترش)، ۵- تصویر واقعه (حسن کمالیان)، ۶- تولدی دیگر (فرزاد کاشف/ مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی)، ۷- خبر روز (اسداله بیناخواهی/ مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی)، ۸- داد (بهروز طاهری/ وزارت ارشاد)، ۹- زمان‌بندی در انیمیشن (نسرین قلی‌تبکیان/ صداوسیما)، ۱۰- سایه‌ای در سکوت (شهاب رضویان/ وزارت ارشاد)، ۱۱- سرشکسته (امیرجلال‌الدین انصاری/ صداوسیما)، ۱۲- سرود کهن (رحیم مرتضی‌وند/ مرکز گسترش)، ۱۳- شعله‌ای در فراموشی (محمدمهدی چخماقی/ محمدمهدی چخماقی)، ۱۴- شهری چون بهشت (صمداله جلالی‌بهجت/ مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی)، ۱۵- عکس عکس (مهدی عبدالهی/ مرکز گسترش)، ۱۶- گاندو (محسن موسویان/ مرکز گسترش)، ۱۷- گلن (محمدحسن دامن‌زن و مهدی ودادی/ مرکز گسترش)، ۱۸- لطفا دست نزنید (گروهی/ مجتمع دانشگاهی هنر)، ۱۹- مراد (علی میری/ وزارت ارشاد)، ۲۰- معما (مهرداد شیخان/ گارگاه آزاد انیمیشن و مجتمع دانشگاهی هنر)، ۲۱- ناپیدای آشنا (حسن زریابی/ صداوسیما)
بخش‌های جنبی:
یکسال سینمای جوان/ در مسیر تجربه
برگزیدگان:
بخش فیلم‌های ۸ میلیمتری
برگ زرین و یادواره افتخار بهترین صداگذاری/ دوباره بر خاک/ ساعد نیک‌ذات/ مشهد
برگ زرین و یادواره افتخار بهترین تدوین/ هستم اگر می‌روم/ سعید پوراسماعیلی/ نجف‌آباد
برگ زرین و یادواره افتخار بهترین فیلمبرداری/ آرزو/ ساعد نیک‌ذات/ مشهد
برگ زرین و یادواره افتخار بهترین فیلمنامه/ دوباره بر خاک/ ابوالفضل عطار/ مشهد
برگ زرین و یادواره افتخار بهترین متحرک سازی/ تلخ و شیرین/ کاظم فیصلی/ شیراز
برگ زرین و یادواره افتخار بهترین مستند/ گل کویر/ طیبه فلکیان/ یزد
بخش فیلم‌های ۱۶ میلیمتری
برگ زرین و یادواره افتخار بهترین صداگذاری/ شهری چون بهشت/ مهدی احمدی/ تهران
برگ زرین و یادواره افتخار بهترین تدوین/ شعله‌ای در فراموشی/ محمدمهدی چخماقی/ تهران
برگ زرین و یادواره افتخار بهترین فیلمبرداری/ سایه‌ای در سکوت/ محمدرضا سرکانیان/ همدان
برگ زرین و یادواره افتخار بهترین فیلمنامه/ (ماه تا خورشید) (عکس عکس)/ مسعود صبری، مهدی عبدالهی/ شیراز، نجف‌آباد
برگ زرین و یادواره افتخار بهترین کارگردانی/ گلن/ محمدحسن دامن‌زن و مهدی ودادی/ تهران
برگ زرین و یادواره افتخار بهترین نقاشی متحرک/ خبر روز/ اسداله بیناخواهی/ تهران
برگ زرین و یادواره افتخار بهترین مستند/ آستان/ علیرضا غارویانی/ بندرانزلی
برگ زرین و یادواره افتخار بهترین داستانی/ عکس عکس/ مهدی عبدالهی/ نجف‌آباد
سایر جوایز
جایزه ویژه هیات داوران به فیلم‌های/ آنچه بود آنچه نبود، آغاز تا پایان/ مهین نامیان، احمدرضا نورایی/ ارومیه، اراک
جایزه ویژه هیات داوران به فیلم/ هستم اگر می‌روم/ سعید پوراسماعیلی/ نجف‌آباد
یادواره افتخار به فیلم/ تیتراژ/ محمد عرب/ گرگان
یادواره افتخار به فیلم/ جل/ نظرعلی ‌شرف/ بندرعباس
یادواره افتخار به فیلم/ قلم موی مینیاتور/ محمدرضا مکارمی/ اصفهان
برگ زرین و یادواره افتخار/ هرکسی از ظن خود/ اشرف موسی‌خانی/ همدان
برگ زرین و یادواره افتخار/ شعله‌ای در فراموشی/ محمدمهدی چخماقی/ تهران
برگ زرین و یادواره افتخار/ ناپیدای آشنا/ حسن زریابی/ لاهیجان
بخش عکس
برگ سیمین و یادواره افتخار به مجموعه پنج عکس/ مجتبی آقائی/ باختران
برگ سیمین و یادواره افتخار به مجموعه پنج عکس/ منصور صانع/ شیراز
برگ سیمین و یادواره افتخار به تک عکس/ مجید فلاح‌شجاعی/ لاهیجان
برگ سیمین و یادواره افتخار به تک عکس/ هوشنگ کلهر/ شاهرود
برگ سیمین و یادواره افتخار به تک عکس/ کریم ملک‌مدنی/ رشت
برگ سیمین و یادواره افتخار به تک عکس/ بیژن رحمتی/ ارومیه
برگ سیمین و یادواره افتخار به تک عکس/ نعمت‌اله گودآسیائی/ سبزوار
برگ سیمین و یادواره افتخار به تک عکس/ مجتبی ورمزیاری/ همدان
تقدیر از حمید گودرزی/ خرم‌آباد، علی فریدونی، علی‌اصغر داودآبادی‌فرهانی/ اراک، فاطمه نصیری/ تهران، عباس اشرفی‌چهل‌حجره/ مشهد
توضیحات:
– جعفر صانعی‌‌مقدم به‌عنوان مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران مسئولیت داشت.
– فیلم‌های سینمایی در مسیر تندباد، ماهی، دیده‌بان و گال در بخش در مسیر تجربه به‌نمایش درآمد.
– جلسات سخنرانی فیلم باعناوین نقش و پایگاه فرهنگ بومی (جابر عناصری)، صمیمیت در نگاه فیلمساز (مسعود جعفری‌جوزانی) و تخیل در ادبیات (عبدالکریم سروش) برگزار شد.
– از تغییرات مهمی که در این دوره در بخش عکس صورت گرفت،‌ حذف موضوع و حذف جداسازی بین عکاسان حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای بود.
– بخش مسابقه عکس با ۱۶۷ قطعه از میان ۳۴۰۰ عکس ارسالی در دو قسمت تک عکس و ۵ عکس از یک موضوع برگزار شد.
طراح پوستر:
ابراهیم حقیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.