محمد آفریده: فیلم کوتاه سیمرغ سینمای ایران است

محمد آفریده: فیلم کوتاه سیمرغ سینمای ایران است

محمد آفریده معتقد است فیلمسازان عرصه فیلم کوتاه با توجه به همه محدودیت ها مقاوم ترین گروهی هستند که با عشق، سینما و فرهنگ این مملکت را بیمه می کنند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم کوتاه تهران، محمدآفریده در آستانه برگزاری  سی و سومین دوره این جشنواره گفت: نقل است گروهی از مرغان برای یافتن سیمرغ سفری طولانی را آغاز می کنند؛ سفری که در انتها، تنها سی مرغ موفق می شوند به مقصد برسند. در واقع سیمرغ همان  سی مرغ  است  که از پس این راه طولانی به ارزش خویشتن که همان حقیقت هستی است، پی می برند.

این مدیر فرهنگی افزود: حکایت سیمرغ، حکایت فیلمسازان جوان فیلم کوتاه این سرزمین است؛ فیلمسازانی که با تلاش، عشق، خلوص، ریاضت و آزادگی سرانجام سیمرغ هستی را که همانا ارزش وجودی خود آنان است به دست می آورند. فیلم کوتاه خود سیمرغ سینمای ایران است.
آفریده که سالها در مسؤولیت های مختلف در حوزه فیلم کوتاه و مستند حضور داشته است در خصوص شرایط فیلم کوتاه در ایران گفت: این سینما، براستی سینمای مقاومت است، چرا که مقاومت فرزند خلوص، ایثار، آگاهی و تعهد است و فیلمسازان عرصه فیلم کوتاه با توجه به همه محدودیت ها مقاوم ترین گروهی هستند که با عشق، سینما و فرهنگ این مملکت را بیمه می کنند.

وی درباره آینده سینمای کوتاه ایران گقت: سینمای جوان و سرزنده ما آینده سینمای ایران است، جوانان ما نباید خیلی به سوءتفاهم ها توجه کنند، این تند بادها زود گذر است و آنان باید هرچه می توانند با عشق و امید و خلوص، کار و فعالیت کنند که ماه حقیقت وجودی آنان پشت ابر حسادت ها و ناآگاهی ها پنهان نمی ماند. جوانان ما استعداد فتح قله های افتخار را در همه عرصه های داخلی و خارجی دارند.

محمد آفریده در پایان  در خصوص سی وسومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران گفت: امیدوارم جشنواره امسال، با حضور همه طیف های فیلمسازان، در سال فیلم کوتاه یا سال سینمای جوان، جشن ملی فیلم کوتاه و فیلمسازان باشد. هیچ راهی برای رونق و نشاط فرهنگی،  جز حضور همه سلیقه ها وجود ندارد و جشنواره فیلم کوتاه تهران بهترین زمان ممکن برای یک هم آوایی بزرگ، رفاقت و بهره بردن از ظرفیت های فرهنگی این مملکت است.

سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ۱۸ تا ۲۴ آبان به دبیری فرید فرخنده کیش برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *