سینمای کوتاه ایران از برترین‌های سینمای جهان است

سینمای کوتاه ایران از برترین‌های سینمای جهان است

کارگردان فیلم «سکوت» معتقد است سینمای کوتاه ایران مانند رشته کشتی در حوزه ورزش، از برترین‌های جهان است که این مسئله هم به ذهن خلاق، مستعد و تلاشگر جوانان فیلمساز این حوزه برمی‌گردد.

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به نقل از خبرگزاری ایرنا، سکوت عنوان فیلمی به کارگردانی عمار خطی است که در بخش داستانی مسابقه سینمای ایران سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران حضور دارد.

عمار خطی درباره حضور در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه به ایرنا گفت: جشنواره فیلم کوتاه تهران از معتبرترین جشنواره‌های سینمایی آسیاست و به نظرم در ایران هم معتبرتر از این جشنواره در حوزه داستانی وجود ندارد. به همین دلیل حضور در این رویداد سینمایی افتخار بزرگی است و تمامی فیلمسازان جوان تمام تلاش خود را حداقل برای حضور در جشنواره انجام می‌دهند.

وی افزود: به نظرم حضور در این رویداد به فیلم وجهه قابل قبولی می‌دهد و استقبال فیلمسازان از این رویداد هم مهر تاییدی بر جایگاه والا و ارزشمند این جشنواره است. همچنین در شرایط حال حاضر کشور که ما به سختی می‌توانیم فیلم‌های خود را عرضه کنیم، حضور در جشنواره مهم‌ترین انگیزه است.

خطی درباره اینکه الزامات اکران فیلم‌های کوتاه در سینماهای کشور چیست؟ پاسخ داد: به نظرم چندان کاری ندارد و تنها کافی است مسئولان سینما استقبال از جشنواره را در ایام برگزاری ببینند، من آنچه مشاهده کردم نشان از استقبال گسترده مخاطبان از این رویداد سینمایی نسبت به سایر جشنواره ها دارد و احساس می‌کنم با شرایط اخیری که انجمن سینمای جوانان ایران برای اکران چند فیلم کوتاه در هفته آغاز کرده است، شرایط سینماگران و همچنین استقبال مخاطبان بهتر خواهد شد.

این فیلمساز نظر خود را درباره حضور درخشان فیلمسازان سینمای کوتاه در جشنواره‌های بین‌المللی اینطور بیان کرد: اخبار سینمایی سالیان اخیر گویای اوضاع فیلم کوتاه است و با مرور اخبار می‌بینیم فیلمسازان سینمای کوتاه در عرصه بین‌المللی موفق عمل کرده‌اند و انگیزه بسیار زیادی هم برای عرضه فیلم خود به جشنواره‌های خارجی دارند.

وی افزود: به نظرم سینمای کوتاه ایران وضعیتی شبیه به رشته کشتی در ورزش دارد و جایگاهش بالا است. سینمای کوتاه ایران جزو برترین‌های سینمای جهان است که این مسئله هم ناشی از ذهن خلاق، مستعد و تلاشگر جوانان فیلمساز است.

خطی همچنین تاکید کرد: البته شرایط نامطلوب اقتصادی عاملی شده است تا ایده‌های ناب فیلمسازان سینمای کوتاه روی زمین بماند، در حالیکه با بودجه نه چندان زیادی می‌توانند فیلم خود را بسازند و در عرصه بین‌المللی افتخارآفرینی کنند. امیدوارم این روند به واسطه مشکلات اقتصادی قطع نشده و ادامه پیدا کند.

بخش نمایش فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دو شکل آنلاین و حضوری ۱ تا ۵ بهمن‌ماه ۹۹ در پردیس سینمایی ایران مال برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *