دهمین دوره

دهمین دوره

دهمین جشنواره سینمای جوان

زمان برگزاری:
۹ –۱۲ فروردین ۱۳۷۲

مکان برگزاری:
فرهنگسرای بهمن
دبیر:
وحید طوفانی
هیات داوری:
فیلم: نادر ابراهیمی، جهانگیر الماسی، عبداله باکیده، محمد‌علی طالبی و معصومه انصاری
عکس: مجتبی آقایی، بهمن جلالی، محمد ستاری، محمد غفوری، افشین شاهرودی، اسماعیل عباسی و ابراهیم هاشمی
بخش‌های جنبی:
معرفی فیلمساز/ تجربه فیلمساز/ فیلم و فیلمنامه
برگزیدگان:
بخش جوانان:
برگ بلورین و دیپلم افتخار بهترین فیلم مستند/ جهله/ کورش گرمساری/ بندرعباس
برگ بلورین و دیپلم افتخار بهترین فیلم داستانی/ گلبرگ/ فرشته کریم‌بلند/ گرگان
برگ بلورین و دیپلم افتخار بهترین فیلم انیمیشن/ کلید/ اسحاق عرب/ زاهدان
برگ بلورین و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی/ نان/ جعفر نصیری‌شهرکی/ قزوین
برگ بلورین و دیپلم افتخار بهترین فیلمبرداری/ جهله/ سهیل ارجمند/ بندرعباس
برگ بلورین و دیپلم افتخار بهترین تدوین/ جهله/ کورش گرمساری/ بندرعباس
برگ بلورین و دیپلم افتخار بهترین صدابرداری و صداگذاری/ نان/ محمدرضا صادقی/ قزوین
بخش جوان:
برگ بلورین و دیپلم افتخار بهترین فیلم مستند/ تلاش آبی/ سلیمان رضایی/ گرگان
برگ بلورین و دیپلم افتخار بهترین فیلم داستانی/ در انتظار فردا/ حسن جوانبخت/ شهرکرد
برگ بلورین و دیپلم افتخار بهترین انیمیشن/ یک گل کوچک/ سیاوش زرین‌آبادی/ اصفهان
برگ بلورین و دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه/ طرقه/ صمد غلامزاده/ تهران
برگ بلورین و دیپلم افتخار بهترین فیلمبرداری/ تلاش آبی/ سلیمان رضایی/ گرگان
برگ بلورین و دیپلم افتخار بهترین تدوین/ شوری دیگر/ محسن شهابی/ تهران
جایزه ویژه داوران/ کلید/ اسحاق عرب/ زاهدان
جایزه ویژه داوران/ آن دوردست‌ها/ شمس‌اله دایی‌زاده/ اراک
بخش عکس:
برگ بلورین و دیپلم افتخار/ سیدحسین صافی/ بوشهر
برگ بلورین و دیپلم افتخار/ هاشم عطار/ مشهد
برگ بلورین و دیپلم افتخار/ هرمز قبادی/ ساری
برگ بلورین و دیپلم افتخار/ نعمت‌اله گردآسیایی/ سبزوار
برگ بلورین و دیپلم افتخار/ حمیدرضا لطفیان/ همدان
برگ بلورین و دیپلم افتخار/ کریم ملک‌مدنی/ گیلان
برگ بلورین و دیپلم افتخار/ احمد شابونی/ بوشهر
توضیحات:
– تنوع برنامه ها و حضور بیش از ۷۰۰ عکاس و فیلمساز از سراسر کشور از ویژگی های این دوره بود.
– به‌دلیل مصادف شدن ایام جشنواره با ماه مبارک رمضان، این دوره با یکسال تاخیر برگزار شد.
– ۳۹۸ فیلم و ۱۷۳۵ عکس به دفتر جشنواره ارسال شد که ۳۸ فیلم و ۱۸۱ قطعه عکس به بخش نهایی راه پیدا کردند.
– این دوره با حمایت شهرداری تهران، سازمان تربیت بدنی و شرکت نمادین برگزار شد.
– برای این دوره ۲ پوستر طراحی شد.
طراح پوستر:
مجتبی والی پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.