در نوبت عصر اولین روز برگزار می‌شود؛ برگزاری جلسات تخصصی نقدوبررسی فیلم‌های کوتاه داستانی به صورت زنده از دو پلتفرم

در نوبت عصر اولین روز برگزار می‌شود؛ برگزاری جلسات تخصصی نقدوبررسی فیلم‌های کوتاه داستانی به صورت زنده از دو پلتفرم

 

انجمن فیلم کوتاه ایران (ایسفا) در حاشیه برگزاری سی‌و‌هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، در نوبت عصر روز اول با برگزاری نشست «شب‌های داستانی» به نقد و بررسی آثار داستانی این دوره از جشنواره می‌پردازد.

به‌گزارش ستاد خبری سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، نشست‌های تخصصی نقدو بررسی فیلم‌های کوتاه در طول برگزاری سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران هر روز طی ۲ جلسه به مدت ۲ ساعت و نیم برگزار می‌شود.

جلسه اول هر روز که از ساعت ۱۲:۳۰ آغاز می‌شود، به نقد و بررسی آثار بخش‌های مستند، تجربی و پویانمایی اختصاص دارد. همچنین نشست تخصصی فیلم‌های داستانی حاضر در جشنواره نیز هر شب با عنوان «شب‌های داستانی» در ساعت ۲۰:۳۰ با حضور صاحبان آثار و فیلم‌سازان برگزار می‌شود.

گفتنی است این برنامه‌ها به صورت زنده از پلتفرم‌های هاشور و صفحه اینستاگرام انجمن سینمای جوانان ایران به شناسه کاربری iycs.ir@ پخش می‌شود.

در روز اول برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، سینماگران با حضور در نشست‌های تخصصی ایسفا، به تماشا و نقد و بررسی آثار جشنواره سی‌وهشتم می‌پردازند.

برنامه نشست‌های نقد و بررسی آثار در اولین روز برگزاری سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران(سه‌شنبه ۲۷مهرماه) به میزگرد فیلم‌های تجربی اختصاص دارد و با اجرا و کارشناسی نیما عباسپور با حضور مهدی نادری و بنیامین هفت‌لنگ از ساعت ۱۲:۳۰ در جریان خواهد بود.

گفت و گو درباره فیلم های داستانی روز اول جشنواره  با اجرای کارشناسی آرمان خوانساریان، میهمانانی مانند ابراهیم ایرج‌زاد و سحر عصرآزاد ساعت ۸ شب به صورت زنده از پلتفرم‌های هاشور و ویدیو و همچنین صفحه  اینستاگرامی انجمن سینمای جوانان ایران پخش می‌شود.

همچنین عناوین فیلم‌های مورد بحث در «شب‌های داستانی» روز اول به شرح زیر است:

«لیلا» به کارگردانی مجتبی اسپنانی،
«بشقاب» به کارگردانی عذرا خوان خواجه و رعنا واعظی،
«ارفاق» به کارگردانی رضا نجاتی،
«هپروت» به کارگردانی محمد روحبخش،
«هناسه» به کارگردانی میثم محمد خانی،
«گناه» به کارگردانی ابولفضل عزیزی،
«جاده بی انتها» به کارگردانی مهدی مرعشی،
«ماجان» به کارگردانی فردین انصاری،
«اتاق عقد» به کارگردانی حسن حبیب زاده و
«ملودی آبی» به کارگردانی مریم سرچه پیما

این نشست ها توسط انجمن فیلم کوتاه  ایران(ایسفا) برگزار می گردد.
سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ۲۷ مهر تا ۲ آبان ۱۴۰۰ (۱۹ تا ۲۴ اکتبر ۲۰۲۱) برگزار می‌شود. این رویداد برای اولین‌بار در تاریخ سینمای ایران واجد شرایط تایید آکادمی اسکار شناخته و معرفی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *