در روز سوم جشنواره فیلم کوتاه تهران چه می گذرد؟

در روز سوم جشنواره فیلم کوتاه تهران چه می گذرد؟

اسلام و صلح جهانی، نشست سینما و یک دیدگاه، نشست ساختار فیلم کوتاه، مرور آثار مجید برزگر، مرور سینمای آلمان، نشست های بررسی آثار مسابقه ملی و نشست «مبانی حقوق فیلم مستند» از مهمترین برنامه های روز سوم سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران است.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم کوتاه تهران، در سومین روز جشنواره سی و سوم که با عنوان روز «اسلام و صلح جهانی» نامگذاری شده است، از ساعت ۱۵:۳۰ در سالن ۲ برنامه ویژه این روز برگزار می شود.

از ساعت ۱۵:۳۰ در سالن ۲ دکتر احمد الستی درباره «ساختار فیلم کوتاه» سخن می گوید و از ساعت ۱۷:۳۰ در سالن ۳ نشست «سینما و یک دیدگاه» با موضوع «فیلم کوتاه بعد از ساخت» با حضور دکتر محمد علی حسین نژاد و با اجرای رامتین شهبازی برگزار می شود. در همین ساعت نشست بررسی آثار داستانی و تجربی بخش مسابقه ملی توسط انجمن فیلم کوتاه در سالن ۲ برگزار می شود.

در سالن ۴ نیز از ساعت ۱۷:۳۰ در بخش مرور آثار مجید برزگر فیلم های «دوست، افسانه»، «کوچه های باد»، «تصنیف قدیمی و غمناک عصر بارانی آسمار» و «راه رفتن در مه» به نمایش در می آید.

در سالن ۲ از ساعت ۱۹:۳۰ در بخش «تصویر ۳۲» مستندهای «سینما صدا»، «یک روز از روایت ۳۲ سالگی» و «همسایه» که از دوره گذشته جشنواره ساخته شده است به نمایش در می آید. در همین ساعت در سالن ۴ فیلم های کوتاه سینمای آلمان طی سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ مرور می شود.

در آخرین برنامه روز سوم نیز در نشست بررسی آثار مستند بخش مسابقه ملی «مبانی حقوق فیلم مستند» با حضور مهدی کوهیان، تهیه کننده فیلم و کارشناس ارشد حقوق ارتباطات مطرح می شود.

برنامه نمایش فیلم ها نیز مطابق روزهای گذشته در سئانس های ۱۳:۳۰، ۱۵:۳۰، ۱۷:۳۰، ۱۹:۳۰ و ۲۱:۳۰ در سالن های مختلف آغاز می شود.

برنامه کامل روز سوم سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به شرح زیر است:

سالن یک

ساعت ۱۳:۳۰- مسابقه سینمای ایران / مستند:

اوسیا /  علیرضا دهقان / ۳۰ دقیقه / یزد

نگینی بر خاک / محمدحسن عابدی نژاد / ۳۰ دقیقه / سمنان

آقا جلال و مستر رابرت / ابوالفضل توکلی / ۳۰ دقیقه / تهران

ساعت ۱۵:۳۰- مسابقه بین الملل:

پرنده های شکاری / اود وربیگه / داستانی /  ۱۶ دقیقه / بلژیک

دختر تبتی / هواکینگ ژین / مستند / ۳۰ دقیقه / چین

کشتی سحرآمیز / یورن اشتیگر / تجربی، انیمیشن / ۷ دقیقه / آلمان

فرشتگان / نیل موریسو / داستانی / ۱۵ دقیقه / فرانسه

ابرها / دیه گو مکلین / انیمیشن، داستانی / ۱۲ دقیقه / کانادا

جنگ تن به تن/ تاکر داویلا وود  / داستانی /  ۱۰ دقیقه / اسپانیا

ساعت ۱۷:۳۰- مسابقه بین الملل:

دروغگو / ماچِی ویکتور / داستانی / ۲۵ دقیقه / لهستان

۱۰ دقیقه از زندگی من / امیر رضازاده / تجربی / ۱۰ دقیقه / دانمارک

قهوه و کیک / یانتا اوبلز / مستند / ۲۴ دقیقه / هلند

خاکسترها/ بنیامین روخو / داستانی / ۱۵ دقیقه / شیلی

خوابگرد/ تئودور اوشف / انیمیشن / ۴ دقیقه / کانادا

هم خون/ میتری سمنوف الینیکوف / داستانی / ۱۵ دقیقه / بلاروس

ساعت ۱۹:۳۰- مسابقه سینمای ایران:

حفره مشترک / اسما ابراهیم زادگان / ۱۷ دقیقه / تهران   

پل / رضا جمالی / ۱۲ دقیقه / اردبیل    

بچه های بهشت / امیرمسعود سهیلی / ۶ دقیقه / مشهد   

کورسو / حامد اصلانی / ۱۵ دقیقه / تهران   

سبز کله غازی / آرمان خوانساریان / ۲۹ دقیقه / تهران    

اکسیدان / عباس نظام دوست / ۱۴ دقیقه / تهران

ساعت ۲۱:۳۰- مسابقه سینمای ایران / داستانی:

ملاقات شیشه ای / یوسف حاتمی کیا / ۲۵ دقیقه / تهران   

جا مانده / علیرضا سلطانی / ۵ دقیقه / زنجان   

روتوش / کاوه مظاهری / ۱۹ دقیقه / تهران   

باران آهسته می بارد / سعید نجاتی / ۱۵ دقیقه / قم   

قاچار / امیر امیریان کاظمی / ۱۱ دقیقه / تبریز   

برگ ها آهسته می ریزند / محمدرضا زمانی پور / ۱۴ دقیقه / بیرجند    

سالن دو

ساعت ۱۵:۳۰ساختار فیلم کوتاه با حضور دکتر احمد الستی

ساعت ۱۷:۳۰بررسی آثار داستانی و تجربی بخش مسابقه ملی

ساعت ۱۹:۳۰- تصویر ۳۲:

سینما صدا / جواد توانا / ۳۱ دقیقه

یک روز از روایت ۳۲ سالگی / سحر سلحشوری / ۱۷ دقیقه

همسایه/ محمدرضا فرطوسی / ۲۱ دقیقه

ساعت ۲۱:۳۰- بررسی آثار مستند بخش مسابقه ملی

سالن سه

ساعت ۱۵:۳۰روز اسلام و صلح جهانی

ساعت ۱۷:۳۰نشست «سینما و یک دیدگاه» با موضوع «فیلم کوتاه بعد از ساخت» با حضور دکتر محمد علی حسین نژاد

سالن چهار

ساعت ۱۳:۳۰- مسابقه بین الملل:

ماهیگیران/ گرل یوان / داستانی/ ۱۲ دقیقه / فرانسه

ارل کینگ، پادشاه جنگل/ ژرژ شیزگبل/ انیمیشن/ ۶ دقیقه / سوئیس

رویای سونیا / دیه گو سارمینتو/ مستند / ۱۴ دقیقه / پرو

سوزن بان / مهدی خرمیان / انیمیشن / ۱۰ دقیقه / ایران

ارکستر کوچک با سازهای زهی/ کاتارینا بلانکن / تجربی / ۹ دقیقه / آلمان

هنر آزاد/ نیکلا برو / داستانی، انیمیشن / ۴ دقیقه / فرانسه

راه آهن/ گانر برگدال و آنیکا کارلسون برگدال / مستند / ۱۴ دقیقه / سوئد۲

هنوز نه / آرین وزیردفتری / داستانی / ۱۵ دقیقه / ایران

ساعت ۱۵:۳۰- مسابقه سینمای ایران  / پویانمایی:

حس مشترک / محمدحسن عرفان منش / ۴ دقیقه / تهران

باور / امیر واحدی / ۳ دقیقه / تبریز

قرمز / حسین صفارزادگان / ۲ دقیقه / تهران

در تیررس / مرضیه خیرخواه / ۵ دقیقه / تهران

دانشمندان هنوز به فکر بشریت هستند / طیبه بهارلو / ۶ دقیقه / رشت

سوزن بان / مهدی خرمیان / ۱۰ دقیقه / تهران

اکتسابات انتسابی / سمانه شجاعی / ۴ دقیقه / تهران

مثل یک پروانه روی یک قلب / مریم خلیل زاده / ۱۲ دقیقه / تهران

مال من است! / مریم کشکولی نیا / ۶ دقیقه / تهران

همراه / محمد افشارنژاد و محمود آزادنیا/ ۲ دقیقه / مشهد

سایه ای که نور شد / نازنین سبحان سربندی / ۱۳ دقیقه / تهران

آنتراکت / سید محمدرضا خردمندان / ۵ دقیقه / تهران

لحظات کاغذی / سحر طرزی / ۷ دقیقه / تهران

پنجره فولاد / ساره شفیعی پور / ۳ دقیقه / تهران ( خارج از مسابقه)

ساعت ۱۷:۳۰- مرور آثار مجید برزگر:

دوست، افسانه / داستانی / ۱۵ دقیقه

کوچه های باد / داستانی / ۱۴ دقیقه

تصنیف قدیمی و غمناک عصر بارانی آسمار / داستانی / ۲۷ دقیقه

راه رفتن در مه / داستانی / ۲۸ دقیقه

ساعت ۱۹:۳۰-  سینمای بین الملل / فیلم های کوتاه آلمان ۲۰۱۳- ۲۰۱۴:

دزدها / لارو کرس / داستانی / ۷ دقیقه

پشم اعلا / موریتس موگلر / انیمیشن / ۲ دقیقه

مصاحبه برای استخدام / یولیا والتر / داستانی / ۹ دقیقه

زمان نوشیدن چای/ توماس شیناگل / انیمیشن / ۷ دقیقه

ما کجا هستیم / ایلکر کاتاک / داستانی / ۱۳دقیقه

تمام / ورنا کلانگر و روبرت بانینگ / انیمیشن / ۸ دقیقه

در هم تنیده/ رومان کالین / انیمیشن / ۴ دقیقه

هدیه / یاکوب فری /  انیمیشن / ۴ دقیقه

فیلم کوتاه / اولاف هلد / داستانی / ۳دقیقه

راز و رمز دو چرخه / یورن اشتگر / تجربی / ۷ دقیقه

مثل همیشه دو حبه قند / تئور شوه من / داستانی / ۱۶ دقیقه

ناهنجاری / تیل نوواک / انیمیشن / ۱۵ دقیقه

ساعت ۲۱:۳۰- مسابقه بین الملل:

پناه جو / اورلین میلچف / داستانی / ۲۷ دقیقه / بلغارستان

سرزمین مادری / آلیسی تلنگوت / مستند، انیمیشن / ۶ دقیقه / کانادا

یادگاری / ماتیاس اشتادینگه / داستانی / ۲۴ دقیقه / آلمان

سعیده / النورا اُسمونالیوا / داستانی /  ۱۴ دقیقه / قرقیزستان

کاروان آنتوین / دیمیتری کیمپلر / انیمیشن، مستند / ۱۸ دقیقه / بلژیک

علامت رمز کولترین / مونیکا ماتزیتلی / داستانی / ۱۱ دقیقه / ایتالیا

شروع دوباره / مایکا سِیکه / انیمیشن / ۸ دقیقه / ژاپن

سالن پنج

ساعت ۱۳:۳۰- سینمای بین الملل / بخش غیر رقابتی ویدئو آرت:

اسکلت / کای وِلف هویمه / ۵ دقیقه / آلمان

اتاق شماره ۳/ ایلکا وُلانن / ۴ دقیقه / فنلاند

پاریس در روز و شب / کنستانتین کنُوالوف و آیرینا نیوسترواِوا / ۵ دقیقه / روسیه

دو داستان / پیتر مِدر / ۲ دقیقه / آلمان

بهار و پاییز / ماساهیرو اُسوکا / ۱۲ دقیقه / ژاپن

تریپتوکوس / کائورو فوروکو / ۱ دقیقه / جمهوری اسلواکی

این حالت / تایجا گلدبلات / ۷ دقیقه / فنلاند

تمام پوسیده / مکس هاتلر / ۴ دقیقه / انگلستان

به ساحل رسیده / آرتور پچینگ / ۱ دقیقه / آلمان

سیبِ فوجی / ماریک شورمن / ۹ دقیقه / چین

ساعت ۱۵:۳۰- مسابقه سینمای ایران / داستانی:

پیژامه راه راه پدر را باد برد / محمد صادقی / ۱۸ دقیقه / مشهد   

ماجرای نیمروز / ماریا ماوتی / ۱۵ دقیقه / اشنویه   

محاق / علی درخشنده /  ۲۱ دقیقه / تهران  

وال ها / بهنام عابدی / ۲۰ دقیقه / تهران   

قضاوت / محمد اسفندیاری / ۱۴ دقیقه / تهران

ساعت ۱۷:۳۰- مسابقه سینمای ایران / داستانی:

نیستان /  ابراهیم ایرج زاد / ۱۳دقیقه / تهران   

ابراهیم / پویان رنجبر و ایمان باقری / ۱۸ دقیقه / شیراز  

هنوز نه / آرین وزیردفتری / ۱۵ دقیقه / تهران   

سالگرد / آزاده آبادپور / ۱۶ دقیقه / کرج  

عملیات ۷۴۷ / محمد اسماعیلی / ۲۴ دقیقه / تهران  

ساعت ۱۹:۳۰- مسابقه سینمای ایران / مستند:

ناخدا سلیمان / سعادتعلی سعیدپور / ۲۵ دقیقه / تبریز

درحصار / محسن اردستانی رستمی / ۲۵ دقیقه / تهران

بَرد / حمید جعفری / ۲۵ دقیقه / تهران

پست ۱۳ / سید امین موسوی و حسین درازی / ۱۶ دقیقه / اردبیل

ساعت ۲۱:۳۰- مسابقه سینمای ایران / تجربی:

مرگ موقتی زنبورها / مریم فیروزی / ۲۷ دقیقه / تهران

سبز، آبی، گیتار / آذین حمیدنیا / ۷ دقیقه / تربت حیدریه

احوالات سگی / مسعود عین آبادی / ۸ دقیقه / تهران

شیربازی / رضا حیدری نسب / ۳ دقیقه / تهران

دختر تاریکی / آیسان فایقی و حسن وحدانی آبریز / ۱۱ دقیقه / تبریز

انجماد عقربه / عباس عمرانی بیدی / ۱۵ دقیقه / سبزوار

بازگشت /  احسان ملازاده / ۵ دقیقه / مشهد

دنیای وارونه / میدیا کیاست و فاتح شافعی / ۳ دقیقه / تهران

بازی روی ماه / سامان آریان پور / ۹ دقیقه / کرمانشاه

جاده کاغذی / سحر طرزی / ۳ دقیقه / تهران

تایمولوژی / وحید مباشری و علی لاوری / ۴ دقیقه / شیراز

سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ۱۸ تا ۲۴ آبان به دبیری فرید فرخنده کیش در پردیس چارسو برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.