جشنواره فیلم کوتاه تهران به شهدای مدافع حرم تقدیم شد

جشنواره فیلم کوتاه تهران به شهدای مدافع حرم تقدیم شد

سی وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با یاد شهدای مدافع حرم افتتاح شد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم کوتاه تهران، مراسم افتتاحیه سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با حضور هنرمندان، مدیران سینمایی و اصحاب رسانه ظهر امروز در پردیس چارسو برگزار شد.

در این مراسم علیرضا کریمی‌صارمی، مدیر جشنواره ضمن خوش‌ امدگویی به مهمانان، گفت: در طول برگزاری جشنواره برنامه‌هایی متفاوتی را شاهد خواهید بود که با تلاش شبانه‌روزی ستاد برگزاری جشنواره در خور شان شما اندیشمندان و فرهیختگان تدارک دیده شده است. امیدوارم از این تلاش نگاه مثبتی را به ارمغان ببریم. تلاش کرده‌ایم با نگاه جدید جشنواره‌ای را رقم بزنیم که مورد توجه هنرمندان فرهیخته باشد.

مدیر جشنواره با اشاره به اسطوره‌های هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد: در طول جنگ تحمیلی چهل نوجوان داوطلبانه به خط مقدم رفتند و تصاویر بدیعی از دفاع مقدس خلق کردند. این فیلم‌ها که با دوربین سوپرهشت تصویربرداری شده است سندی ماندگار و دیدنی است که ما امروز به آن‌ها افتخار می‌کنیم.

وی با اشاره به نامگذاری روزهای جشنواره با موضوعات فرهنگی و مرتبط با سینمای کوتاه بیان کرد: روز اول جشنواره با عنوان روز محیط زیست نامگذاری شده است و در این روز فیلمی با عنوان «پاکت پلاستیکی» ساخته رامین بحرانی به نمایش در می‌آید.

در ادامه مراسم مستندی از گروه چهل شاهد که تولید حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی بود به نمایش درآمد.

img_0111

در ادامه این مراسم فرید فرخنده‌کیش، دبیر جشنواره فیلم کوتاه تهران ضمن خیرمقدم به فیلمسازانی که با حضورشان به جشن فیلم کوتاه سینمای کشور گرمی بخشیدند، گفت: در سه سال گذشته تلاش کرده‌ایم تا نگاه فرهنگی خودمان را با یاد و خاطره عزیزانی که آرامش، آسایش را به عنوان یک عطیه به ما هدیه کردند، تبرک کنیم.

مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران در ادامه عنوان کرد: امسال از سوی حجت اله ایوبی رئیس سازمان سینمایی سال سینمای کوتاه و سینمای جوان نامگذاری شد. این نگاه فرهنگی به شخصه برای من دلپذیر بود چرا که می توانستیم ضمن گسترش سینمای جوان به انتظارات سازمان سینمایی نزدیک شویم. البته محدودیت‌های زیادی داریم اما این حمایت‌ها مستلزم افزایش حمایت‌های بیشتر در آینده است.

وی در پایان گفت: این جشنواره را به شهدای مدافعان حرم و کسانی که در فرامرزها به فکر آرامش ما هستند، تقدیم می‌کنیم.

فیلمی از زنده‌یاد عباس کیارستمی پایان بخش این مراسم بود. این فیلم که تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان است با تصاویری از کیارستمی آغاز و با روز تشییع جنازه و مزارش به پایان رسید.‌

سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ۱۸ تا ۲۴ آبان در پردیس چارسو برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *