جشنواره فیلم کوتاه تهران بهترین بستر برای دیده شدن آثار جوانان است

حسن دهقان دوست کارگردان فیلم کوتاه پویانمایی «همه دیوارها کوتاهند»:

جشنواره فیلم کوتاه تهران بهترین بستر برای دیده شدن آثار جوانان است

حسن دهقان دوست کارگردان پویانمایی «همه دیوارها کوتاهند» گفت که دیده شدن آثار فیلمسازان جوان از مهم‌ترین دستاوردهای حضور در جشنواره‌ها است.

به گزارش ستاد خبری چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، حسن دهقان دوست کارگردان پویانمایی «همه دیوارها کوتاهند» درباره دلیل حضور اثر خود در جشنواره منطقه‌ای یزد- ایساتیس توضیح داد: جشنواره‌های منطقه‌ای جایگاه ویژه‌ای دارند که در آن‌ها با اثر برخورد حرفه‌ای صورت می‌گیرد و این نکته بسیار مهمی است که هنرمندان در فضای کاملا هنری و حرفه‌ای آثارشان دیده و قضاوت می‌شود.

دهقان دوست درباره «همه دیوارها کوتاهند» که عنوان بهترین پویانمایی جشنواره منطقه‌ای یزد-ایساتیس را کسب کرد، توضیح داد: ایده و طراحی داستان «همه دیوارها کوتاهند» توسط خودم شکل گرفت. واقعیت امر این است که همیشه یکی از دغدغه‌های من صلح جهانی بوده است و خیلی دوست دارم که در کارهایم به این نقطه و موضوع پرداخت شود.

این کارگردان درباره حضور در چهلمین دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران بیان کرد: حقیقت امر این است که هر هنرمندی دوست دارد آثارش به بهترین شکل ممکن دیده شود و نظرات جامعه و مخاطبان را بفهمد و جشنواره فیلم کوتاه تهران بهترین بستر برای دیده شدن آثار فیلمسازان جوان است.

این کارگردان درباره اهمیت برگزاری جشنواره منطقه‌ای و جشنواره فیلم کوتاه تهران مطرح کرد: از مهم‌ترین دلایل اهمیت و الزام برگزاری چنین جشنواره‌هایی دیده شدن آثار فیلمسازان جوان و معرفی شدن آن‌ها به صنعت سینما است. اتفاق بسیار مهمی که در بستر چنین جشنواره‌هایی محقق می‌شود.

حسن دهقان دوست در پایان گفت: همان‌طور که پیش‌تر نیز توضیح دادم، دغدغه‌های بنده صلح و آرامش بین‌المللی، ضدیت با جنگ و نژادپرستی است و در کارهای آینده خود نیز به این نکات اشاره خواهم کرد.

چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار از ۲۷ مهر تا ۲ آبان ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *