در روز چهارم جشنواره فیلم کوتاه تهران چه می گذرد؟

در روز چهارم جشنواره فیلم کوتاه تهران چه می گذرد؟

شب عباس کیارستمی، نشست سینما و یک دیدگاه با حضور مهدی کرم پور، نشست موسیقی فیلم کوتاه با حضور کریستف رضاعی، تصویر ۳۲ و بررسی آثار مسابقه ملی از مهمترین برنامه های روز چهارم سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران است.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم کوتاه تهران، در چهارمین روز جشنواره سی و سوم که با عنوان «عباس کیارستمی» نامگذاری شده است، از ساعت ۱۷:۳۰ در سالن ۲ پردیس چارسو ۱۷ فیلم یک دقیقه ای که توسط شاگردان زنده یاد کیارستمی درباره این کارگردان بزرگ سینمای ایران ساخته اند به نمایش در می آید.

از ساعت ۱۵:۳۰ در سالن ۲ کریستف رضاعی درباره «موسیقی فیلم کوتاه» سخن می گوید و از ساعت ۱۷:۳۰ در سالن ۳ نشست «سینما و یک دیدگاه» با موضوع «نگاه کردن با دوربین» با حضور مهدی کرم پور برگزار می شود.

در بخش مرور آثار، سه فیلم مستند «با خدا می رقصم»، «تفتان» و «ژین» به کارگردانی هوشنگ میرزایی از ساعت ۱۹:۳۰ روی پرده می رود.

همچنین نشست های بررسی آثار داستانی و تجربی ساعت ۱۷:۳۰ در سالن ۲، بررسی آثار مستند ساعت ۲۱:۳۰ در سالن ۲ و بررسی آثار پویانمایی ساعت ۲۱:۳۰ در سالن ۳ برگزار می شود.

در سالن ۲ از ساعت ۱۹:۳۰ در بخش «تصویر ۳۲» مستندهای «میلاد»، «در کنار تو»، «چارسو» و «دادزن» که از دوره گذشته جشنواره ساخته شده است به نمایش در می آید. در همین ساعت در سالن ۴ فیلم های کوتاه سینمای آلمان طی سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ مرور می شود.

برنامه نمایش فیلم ها نیز مطابق روزهای گذشته در سئانس های ۱۳:۳۰، ۱۵:۳۰، ۱۷:۳۰، ۱۹:۳۰ و ۲۱:۳۰ در سالن های مختلف آغاز می شود.

برنامه کامل روز چهارم سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به شرح زیر است:

سالن یک

ساعت ۱۳:۳۰ – مسابقه سینمای ایرانمستند:

زمستان شمعدانی…/ لیلا احدی/ ۱۷ دقیقه/ اردبیل

… و نغمه ریز/ مسعود اسدی/ ۱۷ دقیقه/ مشهد

ایرانستاگرام/ شکوفا کریمی/ ۳۰ دقیقه/ تهران

مراقبت از ژوناس/ قصیده گلمکانی/ ۷ دقیقه/ تهران

فاتحین دز/ احسان صامت زاده/ ۲۵ دقیقه/ دزفول

ساعت ۱۵:۳۰- مسابقه بین الملل:

سگ ماده (کوکوته)، داستان یک سگ/ پاچکو ایبورا/ داستانی/ ۲۸ دقیقه/ اسپانیا

گینکو و کینکو/ ژی لو/ انیمیشن/ ۵ دقیقه/ آلمان

یک روز/ موتوتاکه ماکیشیما/ تجربی/ ۷ دقیقه/ انگلستان

پیانوی کاغذی/ هیونکی مین/ داستانی/ ۱۰ دقیقه/ کره جنوبی

آب های جاری/ دیه گو زون/ مستند/ ۲۳ دقیقه/ برزیل

طوفان حسرت/ سباستین ماگیانی و اولیویه ویدال/ داستانی/ ۱۹ دقیقه/ فرانسه

ساعت ۱۷:۳۰- مسابقه بین الملل:

جزر و مد سفید/ ماری فَژ/ تجربی، داستانی/ ۱۴ دقیقه/ فرانسه

هالوکس/ توماس هنینگ/ انیمیشن/ ۱۰ دقیقه/ آلمان

امپراطوری غربی/ متیو لو لی/ مستند/ ۲۶ دقیقه/ فرانسه

آنها ما را دشمن می نامند/ پیم زویر/ تجربی، مستند/ ۷ دقیقه/ هلند

به سوی دریا/ اوفوک چاووس/ داستانی/ ۱۲ دقیقه/ ترکیه

ویسنتا/ کارلا والنسیا/ انیمیشن، مستند/ ۵ دقیقه/ اکوادور

خداحافظی/ کلارا روکه/ داستانی/ ۱۵ دقیقه/ اسپانیا

ساعت ۱۹:۳۰- مسابقه سینمای ایرانداستانی:

نسبت خونی/ حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری/ ۳۰ دقیقه/ کرمان

اول پاییز/ عادل تبریزی/ ۱۲ دقیقه/ مشهد

از حسکه با عشق/ محمد فراهانی/ ۹ دقیقه/ تهران

ملاقات/ سجاد عسگرپور/ ۱۶ دقیقه/ تهران

خانه سفید/ ارسطو  مفاخری/ ۲۰ دقیقه/ سنندج

ساعت ۲۱:۳۰- مسابقه سینمای ایران/ داستانی:

تو فقط مادر من باش/ رقیه توکلی گرد فرامرزی/ ۱۵ دقیقه/ یزد

آینه های پریده رنگ/ سالم صلواتی/ ۱۶ دقیقه/ سنندج

هستی/ کمال پرناک/ ۱۰ دقیقه/ تبریز

اشیا گمشده/ حامد نجابت/ ۱۶ دقیقه/ تهران

قرص برنج/ امیرحسین کرمی/ ۳۰ دقیقه/ تهران

 

سالن دو

ساعت ۱۵:۳۰- نشست «موسیقی فیلم کوتاه» با حضور کریستف رضاعی

ساعت ۱۷:۳۰- بررسی آثار داستانی و تجربی بخش مسابقه ملی

ساعت ۱۹:۳۰- تصویر ۳۲:

میلاد/ خاطره حناچی/ ۱۹ دقیقه

در کنار تو/ لقمان خالدی/ ۱۵ دقیقه

چارسو/ مهدی باقری/ ۱۵ دقیقه

دادزن/ هادی آفریده/ ۱۵ دقیقه

ساعت ۲۱:۳۰- بررسی آثار مستند بخش مسابقه ملی

 

سالن سه

ساعت ۱۷:۳۰- نشست «سینما و یک دیدگاه» با موضوع نگاه کردن با دوربین با حضور مهدی کرم پور

ساعت ۱۹:۳۰- شب کیارستمی

ساعت ۲۱:۳۰- بررسی آثار پویانمایی بخش مسابقه ملی

سالن چهار

ساعت ۱۳:۳۰- مسابقه بین الملل:

دشمنِ درون/ امبر- ایندیا بوردن/  داستانی/ ۱۵ دقیقه/ ایالات متحده

دریایی که باید دوستش بدارید/ پاتریک والی/ مستند/ ۲۸ دقیقه/ اتریش

سکوت بخاطر پیت!/ کای پانن/ انیمیشن/ ۸ دقیقه/ آلمان

جلوه‌های درختان/ اندرو دنتون/ تجربی، مستند/ ۱۶ دقیقه/ نیوزلند

دهانه­­ جهنم/ سمیر مهانوویچ/ داستانی/ ۱۵ دقیقه/ انگلستان

گلوله ای در سر/ اُرور پُفیه/ انیمیشن/ ۸ دقیقه/ فرانسه

ساعت ۱۵:۳۰- مسابقه سینمای ایرانپویانمایی:

صورتی/ محبوبه محمدزکی/ ۵ دقیقه/ تهران

زالزالک/ ایرج محمدی رزینی/ ۶ دقیقه/ تهران

باران من/ میرتوحید رضوی/ ۷ دقیقه/ پردیس

درباره اش فکر کن/ فائزه سپهر صادقیان/ ۵ دقیقه/ تهران

پگاسوس/ اشکان رهگذر/ ۴ دقیقه/ تهران (خارج از مسابقه)

رویای بیداری/ شفیقه آسانی/ ۴ دقیقه/ مشهد

یک لحظه عشق/ مرتضی بهرامی/ ۱ دقیقه/ تهران

زیر پوست برف/ لیلا وفادار قهفرخی/ ۵ دقیقه/ شهرکرد

درخت پرتقالی/ امیرهوشنگ معین/ ۷ دقیقه/ تهران

روح انگیز/ المیرا باقرزاده/ ۶ دقیقه/ مشهد

من، پنجره و گربه/ فاطمه گودرزی/ ۹ دقیقه/ تهران

مینی فارم/ اسماعیل علیزاده و فرزانه قبادی/ ۴ دقیقه/ سمنان

ماشین شیطان/ مجتبی اسماعیل زاده/ ۱۱ دقیقه/ تهران (خارج از مسابقه)

ساعت ۱۷:۳۰- مرور آثار هوشنگ میرزایی:

با خدا می رقصم/ مستند/ ۳۹ دقیقه

تفتان/ مستند/ ۲۷ دقیقه

ژین/ مستند/ ۲۵ دقیقه

ساعت ۱۹:۳۰- سینمای بین الملل/ فیلم های کوتاه آلمان ۲۰۱۵- ۲۰۱۶:

فرانچسکا ، فرانچسکا/ دیمیتری دیدریش لیمپرت/ داستانی/ ۴ دقیقه

در دایره/ داوید حاکه/ داستانی/ ۱۲ دقیقه

عبور/ دینگدینگ جیانگ/ داستانی/ ۲۰ دقیقه

چشم در مقابل چشم/ لوئیس پتر و مهیار اودرزی/ انیمیشن، داستانی/ ۴ دقیقه

جائی که جنگل تمام می شود/ فلیکس آهرنس/ داستانی/ ۳۰ دقیقه

موسیقی جاز دلچسب/ ایرینا روبینا/ انیمیشن/ ۱ دقیقه

موج هولناک/ پنی هونت/ داستانی/ ۲۰ دقیقه

ساعت ۲۱:۳۰- مسابقه بین الملل:

پرنده پسر/ سرژ فننکو/ داستانی/ ۴ دقیقه/ هلند

سرنوشت ماری/ استیو کاتیو/ داستانی/ ۱۸ دقیقه/ فرانسه

میهمان ناخوانده/ دلفینِ پری – ما/ انیمیشن/ ۱۱ دقیقه/ فرانسه

بعدی/ اودی زامبرانو ترانکاسو/ تجربی، داستانی/ ۵ دقیقه/ اسپانیا

خواننده مراسم تشیع جنازه/ تان هوانگ/ مستند/ ۱۴ دقیقه/ ویتنام

شکننده/ آرس سیلان/ داستانی/ ۱۸ دقیقه/ سوئیس

کت جادویی/ جک اوشئا/ انیمیشن، داستانی/ ۸ دقیقه/ ایرلند

 

سالن پنج

ساعت ۱۳:۳۰- سینمای بین الملل/ بخش غیر رقابتی ویدئو آرت:

به کجا می تونی پناه ببری؟/ جولیان سمیلیان/ ۹ دقیقه/ ایالات متحده

فروریخته/ آرتو نیه مینِن/ ۶ دقیقه/ فنلاند

بال های مرغ مگس خوار/ داستین گرلا/ ۲ دقیقه/ ایالات متحده

جلوه های نور/ اینیگو سالابریا/ ۱۸ دقیقه/ اسپانیا

من اصلا متوجه نمی شوم، این روح روسی من است/ والتر آنگرر /۸ دقیقه/ ایالات متحده

درخت من/ سالا میلیلا/ ۱ دقیقه/ فنلاند

پاریس از روی زمین/ آرنود کِهان/ ۱۰ دقیقه/ فرانسه

ساعت ۱۵:۳۰- مسابقه سینمای ایرانداستانی:

خواهر/ مجتبی اسپنانی/ ۳۰ دقیقه/ اصفهان

ساختمان شماره ۱۳/ امیر غلامی/ ۱۱ دقیقه/ سنندج

دزدگیر/ مانی معصومی کوهستانی/ ۱۵ دقیقه/ تهران

گذر/ امید شمس و پوریا پیشوایی/ ۱۱ دقیقه/ کرج

پیرمرد و دوچرخه/ سلیم معزی/ ۶ دقیقه/ اردبیل

قرمز/ سیدمهدی حسینی و سیدحمید حسینی/ ۱۲ دقیقه/ بیرجند

ساعت ۱۷:۳۰- مسابقه سینمای ایرانداستانی:

ماه در خانه/ امیرعباس ربیعی/ ۱۵ دقیقه/ تهران

مثل باران/ زهره شیرازی/ ۳ دقیقه/ تهران

بوم سفید/ سیف الله یزدانی/ ۱۹ دقیقه/ قم

یک روز بعد/ احسان همتی/ ۲۰ دقیقه/ تهران

آرداک/ اسماعیل منصف/ ۱۸ دقیقه/ اردبیل

هومائیتا/ فریبا نجفی/ ۱۳ دقیقه/ شیراز

ساعت ۱۹:۳۰- مسابقه سینمای ایرانمستند:

راه بی عبور/ محمدرضا حافظی/ ۳۰ دقیقه/ خرم آباد

غلامرضا/ مصطفی امامی/ ۲۹ دقیقه/ تهران

ساعت ۲۱:۳۰- مسابقه سینمای ایرانپویانمایی:

رویاها در یکروز/ صادق جوادی/ ۱۱ دقیقه/ تهران

ساسیسم/ محبوبه کریمی نژاد/ ۵ دقیقه/ تهران

ماهی قرمز/ کاوه سیستانی/ ۵ دقیقه/ شیراز

از سرزمین های شرقی/ سارا طبیب زاده ادیبی/ ۵ دقیقه/ تهران (خارج از مسابقه)

لایت سایت/ سیدمسلم طباطبایی/ ۷ دقیقه/ تهران

پروانگی/ علی عزیزی/ ۷ دقیقه/ گرمسار

بزار و بردار/ مرتضی بهرامی/ ۲ دقیقه/ تهران

زمین روباه/ مقداد اخوان/ ۲ دقیقه/ تهران

تابلوهای نقاشی/ باران محمدریحانی/ ۷ دقیقه/ مهاباد

فرق من با بچه قورباغه چیه؟/ احسان نصری/ ۶ دقیقه/ کرج

شهر من، هزار و چهارصد و…/ رامین بهادری/ ۲ دقیقه/ تهران

ایشالا/ اشکان رهگذر/ ۴ دقیقه/ تهران (خارج از مسابقه)

پیشخدمت/ فرنوش عابدی/ ۹ دقیقه/ تهران

سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ۱۸ تا ۲۴ آبان به دبیری فرید فرخنده کیش در پردیس چارسو برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.