تام پالمن: شما ارزش فیلم کوتاه را خوب درک کرده اید/رضایت داور جشنواره از فیلم های اکران شده

تام پالمن: شما ارزش فیلم کوتاه را خوب درک کرده اید/رضایت داور جشنواره از فیلم های اکران شده

تام پالمن گفت: کارگردان های ایرانی ارزش فیلم کوتاه را به خوبی درک کرده اند.

به گزارش ستاد خبری سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران تام پالمن داور بخش بین الملل سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران گفت: شما فیلم های کوتاه بسیار خوبی را تولید می کنید. شما ارزش فیلم کوتاه را درک کردید. حمایت و شبکه پخش خیلی خوبی در حوزه فیلم کوتاه دارید که استعدادهای جوان را به خوبی درگیر این ساحت کرده است.
او ادامه داد: من فکر می کنم کشورهای زیادی نباشند که از این بابت با ایران قابل مقایسه باشند اما من این سوال را از شما باید بپرسم که شما چگونه عمل کرده اید که به این سطح از پیشرفت رسیده اید؟
بنیان گذار فستیوال «اومه آ» در سوئد در پاسخ به این سوال که آیا شرایط سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در رشد یک رسانه در منطقه ای خاص تاثیرگذار است؟، گفت:من این روزها در کشور چین و در جشنواره «هانچنگ چینژن» مشغول فعالیت هستم. در این یکسال نزدیک به ۳۰ هزار فیلم در کشور چین تولید شده است، اما هیچ حمایتی از سمت دولت از این فیلم ها نمی شود.
او گفت: کیفیت این ۳۰ هزار فیلم اصلا با فیلم های ایرانی قابل مقایسه نیست. نه این که من بخواهم مقایسه ای صورت بدهم تاکید می کنم که اصلا قابل قیاس و در حد و اندازه ای نیست که بتوان آن ها را با فیلم های ایرانی مقایسه کرد.
پالمن گفت: من وظیفه خودم می دانم که با عناوین مختلفی در فضای فیلم کوتاه حضور داشته باشم. گاهی به عنوان مدرس، گاهی به عنوان تهیه کننده، گاهی به عنوان داور جشنواره و در برخی موارد نیز به افراد مشاوره بدهم که چگونه فیلم بسازند.
او درباره پیشی گرفتن تکنولوژی از محتوای فیلم ها اظهار کرد: اگر به تاریخ سینما برگردیم همیشه این گونه بوده که تکنولوژی بر سینما حکومت کرده است و این امر جدیدی نیست. اما مزیت امروز که می تواند یک عیب هم باشد این است که هر کسی یک دوربین در دست دارد و می تواند فیلمی درست کند اما با این کار فیلم ساز نمی شود.
او درباره فعالیتش در حوزه انیمیشن نیز گفت: من مدرس انیمیشن نیستم فقط مشاوره می دهم که برخی بتوانند انیمیشن های خودشان را ارائه کنند و این که بتوانند برای خودشان سرمایه گذار پیدا کنند و خودم هیچ گاه انیمیشن کار نکردم. من همواره تهیه کننده فیلم مستند و داستانی بوده ام.
او درباره کیفیت فیلم های جشنواره فیلم کوتاه تهران هم گفت: من فیلم های ایرانی بسیار کمی دیدم و امیدوارم بتوانم فیلم های کوتاه بیشتری از ایرانی ها ببینیم اما به نظر من بخش بین الملل بخش گسترده ای است و من شنیدم که ۵۰۰۰ فیلم در جشنواره حضور پیدا کرده اند. در کل من فیلم های جشنواره را فیلم های خوبی دیدم، هرچند برخی از این فیلم ها با سلیقه من همراه نبود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *