به دبیرعلمی دکتر احمد الستی برگزار می‌شود: مجموعه نشست‌های سی‌و‌پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران

به دبیرعلمی دکتر احمد الستی برگزار می‌شود: مجموعه نشست‌های سی‌و‌پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران

شورای سیاست‌گذاری و شورای اجرایی سی‌وپنجمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به ریاست دبیر جشنواره، سیدصادق موسوی و با حضور معاونان و مدیران انجمن سینمای جوان، برگزاری مجموعه نشست‌های «۲۰ نشست ۳۵» را به عنوان یکی از برنامه‌های جنبی جشنواره‌ی پیش رو تصویب کرد.

به گزارش ستاد خبری سی‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، ۲۰ نشست تخصصی جشنواره‌ی سی‌وپنجم که درپی برگزاری موفق ۳۴-۲۰  درسال قبل، امسال نیز توسط سعید پوراسماعیلی، معاون فرهنگی و آموزش انجمن سینمای جوانان ایران، برگزار می‌شود با همراهی و مشورت اتاق فکر خود، درنظر دارد تا شیوه‌ای نوین در برگزاری نشست‌های آموزشی پیاده کرده و فضایی جوان‌پسند و متناسب با روحیات مخاطبین اصلی جشنواره‌ی فیلم کوتاه تهران را به وجود آورد.

اتاق فکر «۳۵-۲۰»، با حضور دکتر احمد الستی، سعید عقیقی، مسعود مددی، شهرام مُکری، مهرداد اُسکویی، آرش رصافی و سعید پوراسماعیلی، در چندین جلسه‌ی پیاپی تشکیل و پس از بررسی نقاط ضعف‌ و کمبود‌های آموزشی و پژوهشی حوزه‌ی فیلم کوتاه و مرور و ارزیابی دور نخست این نشست‌ها در سال گذشته با عنوان «۲۰نشست۳۴»، چهارچوب کلی مجموعه نشست‌های این دوره را تعیین کرد.

در «۲۰ نشست ۳۵» که دکتر احمد الستی پژوهشگر سینما، مترجم و عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و استاد و مدیرگروه رشته سینما در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران دبیرعلمی آن خواهد بود، هرکدام از روزهای جشنواره به بررسی یک عنوان تخصصی در حوزه‌ی سینما اختصاص یافته و برنامه‌ای متمرکز را با هدف افزایش دانش سینمایی و انتقال تجربیات فیلم‌سازان به هنرجویان دنبال خواهد شد.

در هر روز نشست، فیلم‌های کوتاه یا بلند مرتبط با موضوع آن روز در ساعات ابتدایی شروع نشست ها پخش می‌شود. روش جدید اجرای نشست‌های امسال و محتوای آموزشی مکتوب تهیه شده برای موضوعات هر روز، از ابتکارات جدید این اتاق مشاوره است که همراه با ایده‌های دیگر درحال بررسی و نتیجه‌گیری جهت اجراست و مجموعه نشست‌های جشنواره‌ی امسال را متفاوت و دیدنی خواهد کرد.

نشست­های تخصصی فیلم کوتاه تهران از جمعه ۱۸ تا دوشنبه ۲۱ آبان‌ماه همزمان با سی‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در پردیس ملت از ساعت ۹ تا ۲۳  برگزار می‌شود.

سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به منظور شناسایی و معرفی برترین آثار کوتاه در سطح ملی و بین‌المللی و همچنین ایجاد رقابت سازنده بین فیلم‌سازان آبان‌ماه۹۷ برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *