چهاردهمین دوره

چهاردهمین دوره

چهاردهمین جشنواره سراسری و دومین جشنواره بین‌المللی سینمای جوان

زمان برگزاری:
۱۶ – ۲۱ فروردین ۱۳۷۶

مکان برگزاری:
فرهنگسرای بهمن

دبیر:
محمدحسین صوفی

شورای برگزاری:
علیرضا کریمی‌صارمی (مدیر اجرایی)، حسن دزواره (مدیر بین‌الملل)

هیات داوری:
جهانگیر الماسی، جواد شمقدری، کمال تبریزی، محمد کاسبی و مجید مجیدی

آثار
مسابقه چشم‌انداز سرزمین زیبای ما

۱- اریشته (احد عبادی/ انجمن)، ۲- ایساتیس وازار (محمدشاه پیری‌زیارتگاهی/ انجمن)، ۳- چشمهای دیوار (سعید تارازی/ انجمن)، ۴- داغ، پوست (صالح‌محمد حسین‌زاده/ انجمن)، ۵- دنیای زیبای بدون خورشید (مهدی فرامرزی/ انجمن)، ۶- ساوچی (رضا یزدانی و مهرداد اسکویی/ رضا یزدانی و مهرداد اسکویی)، ۷- عروس عشایر (غلامحسن غفاری/ انجمن)، ۸- عروس قالیکوه (غلامحسین خرسند/ انجمن)، ۹- غروب رباط (عبدالرضا زهره‌کرمانی/ عبدالرضا زهره‌کرمانی و مسعود نعمتی)، ۱۰- کسوف (بهروز صمدمطلق/ دفتر تکنولوژی آموزشی)، ۱۱- محرم در هرمزگان (کوروش گرمساری/ انجمن)، ۱۲- مسند (فلور هوشمندی/ انجمن)، ۱۳- موج (حسین اکرمی/ انجمن)، ۱۴- هدرسه(دعای باران) (یعقوب کاظمی/ انجمن)، ۱۵- هم…سایه (علی ملک‌پور/ انجمن)

بخش مسابقه فیلم‌های یک دقیقه‌ای

۱- آفتاب (غلامرضا نصراصفهانی)، ۲- انعکاس (مسعود اشجعی/ انجمن)، ۳- بازگشت (شهناز دالوند/ انجمن)، ۴- تکرار (غلامرضا ساقری‌چیان)، ۵- ثانیه ۳۴ (حسین اکرمی/ انجمن)، ۶- درخت (داریوش غریب‌زاده/ انجمن)، ۷- درمان (مهدی پریزاد/ مهدی پریزاد)، ۸- رادیو (حمید پورپیرعلی/ انجمن)، ۹- رهایی (علی ملک‌پور/ انجمن)، ۱۰- سرعت (جهانبخش ایمانی/ جهانبخش ایمانی)، ۱۱- سیب (کریم عظیمی/ انجمن)، ۱۲- طلوعی دیگر (ناهید بیگی/ انجمن)، ۱۳- عاشورا (عنایت حاجوی/ آموزش و پرورش)، ۱۴- فاصله (سیدغلامرضا نعمت‌پور/ انجمن)، ۱۵- کودکانه (محمدجواد محمودی/ انجمن)، ۱۶- مرد، جاده (حامد کلاهداری/ محمدعلی قربان‌پور)، ۱۷- موشک کاغذی (رضا اکبری‌راد/ انجمن)، ۱۸- هدایت (احمد تاجی/ انجمن)، ۱۹- همزاد (بهزاد مولود/ انجمن)، ۲۰- یاور (پیمان شاهین/ انجمن)

مسابقه آزاد (غیر حرفه‌ای)

۱- آرزوی من (امیرحسین خاکی/ امیرحسین خاکی و سعید خدادادی)، ۲- آقای(س) چگونه قاتل شد؟ (علیرضا محمودی/ انجمن)، ۳- آن روز که مامان نیامد (مونا زاهد/ مونا زاهد)، ۴- آن مرد آمد (بهمن قبادی/ انجمن)، ۵- از یاد رفته (شهزاد اردشیری‌لردجانی/ انجمن)، ۶- اون بالا، این پایین (صغرا عبدالله‌زاده/ انجمن)، ۷- او نیز با ما بود (منیژه محمدنژاد/ انجمن)، ۸- این همه ماه (بهرام هاشمین/ انجمن)، ۹- بادکنک سفید (مهدی سعید/ انجمن)، ۱۰- بلوف (شاپور مختاری/ انجمن)، ۱۱- بیاد علمدار (بهزاد پورابراهیم و اجمد کاوند/ انجمن)، ۱۲- پدر همگان (رضا هژیرکلالی/ انجمن)، ۱۳- پلاک ۷۹ (داور نجفی/ انجمن)، ۱۴- جیران (نادر فرجی/ انجمن)، ۱۵- خط پایان (مهین سالاروند/ انجمن)، ۱۶- خیال (بیتا کاروان‌ثانی/ انجمن)، ۱۷- در سکوت شب (زهرا جلیلی/ انجمن)، ۱۸- راشها (علی مقدسی/ انجمن)، ۱۹- راه سوم (کمال گلمرادی‌فرد/ انجمن)، ۲۰- رستم خان (حسن ساروقی/ شرکت ترنج کرج)، ۲۱- رویای آن شب (ابوالقاسم چراغی/ انجمن)، ۲۲- زمان میخکوب شده (محسن آقالر/ انجمن)، ۲۳- ستاره قشنگ من (غلامرضا حیدری/ انجمن)، ۲۴- سرگذشت یک معلم (زهرا جعفری و ژاله کاظمی/ انجمن)، ۲۵- سکوت سرد (فاطمه قاسمی/ انجمن)، ۲۶- سیب، رویا (هوشنگ میرضایی/ انجمن)، ۲۷- شاباجی (ذبیح‌الله بختیاری/ انجمن)، ۲۸- شوق (نوشین سرودی/ نوشین سرودی)، ۲۹- صدای صبح (علیرضا حسن‌زاده/ انجمن)، ۳۰- صید یک مرد (مسعود یزدان‌مهر/ انجمن)، ۳۱- قصه کودکی‌هایم (پروانه بابایی/ انجمن)، ۳۲- گلیم (صفی‌الله محمدقلی‌ها/ انجمن)، ۳۳- لانه تنهایی (محسن نیک‌نژاد/ انجمن)، ۳۴- مثل ماهی‌ها به ماه نزدیک‌تریم (سیدمجتبی حسینی/ انجمن)، ۳۵- مرحمی باید (حسن ایزدی‌شهری/ انجمن)، ۳۶- میقات (ناهید پورباقر/ انجمن)، ۳۷- نوای عاشقانه (اشکان ضیایی/ انجمن)، ۳۸- نهایت (حمیدرضا زیارتی و حمیدرضا شافعی/ انجمن)، ۳۹- هدیه‌ای برای خواهر (پرویز رجبلو/ انجمن)، ۴۰- یادگار (بهروز قلی‌زاده/ انجمن)، ۴۱- یک نقطه (داور نجفی/ انجمن)

مسابقه آزاد (حرفه‌ای)

۱- آفتاب می‌شود (بیژن میرباقری، شهرزاد پویا و محمود محقق)، ۲- آنجا که حیات … (عذری اینچه‌درگاهی/ حوزه)، ۳- آوای دل (عبدالحمید بقائیان/ وزارت ارشاد)، ۴- آه کشتزارم (مجید قربانی/ انجمن)، ۵- امید (لادن جعفری‌جوزانی/ جوزان فیلم)، ۶- پل (کاوه بهرامی‌مقدم/ انجمن)، ۷- حکایت همچونان باقیست (همایون امامی/ همایون امامی و دانشکده سینما تئاتر)، ۸- در قفس (محمود یارمحمدلو/ مرکز گسترش)، ۹- راهنمای کوچک (صمد غلام‌زاده/ صداوسیما)، ۱۰- عروسک‌های کمس (بهرام عظیم‌پور/ محمدرضا سرهنگی و صداوسیما)، ۱۱- قصه عینکم (افسون مبینی/ دانشکده سینما تئاتر)، ۱۲- گته مردی (خسرو معصومی/ محمدرضا سرهنگی و صداوسیما)، ۱۳- گلدان (مهناز مازندرانی/ جوزان فیلم)، ۱۴- مرز (مهرداد اسکویی/ انجمن)، ۱۵- من و پرنده‌هایم (فرهاد مهران‌فر/ محمدرضا سرهنگی و صداوسیما)، ۱۶- نگار (میردولت موسوی/ انجمن)، ۱۷- یک عروسی در قزلی (عبدالحسین حسینی/ محمود حاجی آبادی)

بخش‏های جنبی
بخش نمایش فیلم‌های بین‌المللی

برگزیدگان:
بهترین انیمیشن (آفتاب/ غلامرضا اصفهانی/ اصفهان)

بهترین مستند (آریشته/ احد عبادی/ ارومیه)

بخش غیر حرفه‌ای

بهترین انیمیشن (صید یک مرد/ مسعود یزدان‌مهر)

بهترین مستند (مثل ماهی‌ها به ماه نزدیکتری/ سیدمجتبی حسینی)

بهترین فیلمبردار (نوای عاشقانه/ محمدابراهیم رجبیان)

بهترین تدوین (بادکنک سفید/ عبدالرضا زهره‌کرمانی)

بهترین صدابرداری (آن روز که مامان نیامد/ فرحناز اصغری)

بهترین موسیقی (سکوت شب/ زهرا خلیلی)

بهترین فیلمنامه (مرد آمد/ بهمن قبادی)

بهترین کارگردانی (مرهمی باید/ حسن ایزدی‌شهری)

بهترین فیلم داستانی (مرهمی باید/ حسن ایزدی‌شهری)

بهترین فیلم (آفتاب/ غلامرضا اصفهانی/ اصفهان)

بخش حرفه‌ای

بهترین تدوین (عروسک‌های کمس/ عباس گنجوی)

بهترین صدابرداری (من و پرونده‌هایم/ یداله حبیبی)

بهترین موسیقی (عروسک‌های کمس/ کیوان جهان‌شاهی)

بهترین فیلمبرداری (عروسک‌های کمس/ مرتضی پورصدی)

بهترین کارگردانی (من و پرونده‌هایم/ فرهاد مهران‌فر)

بهترین مستند (من و پرونده‌هایم/ فرهاد مهران‌فر)

طراح پوستر:
بابک فروتنی