هفدهمین دوره

هفدهمین دوره

هفدهمین جشنواره ملی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه سینمای جوان

زمان برگزاری:
۵ –۱۰ آبان ۱۳۷۹

مکان برگزاری:
مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون، سینما فلسطین و سینما تک موزه هنر‌های معاصر

نام دبیر:
جعفر صانعی‌مقدم (مدیرعامل انجمن سینمای جوانان)

شورای برگزاری:
علیرضا کریمی‌صارمی (مدیر اجرایی)، محمد آفریده (مدیر تولید)، حسن دزواره (مدیر بین‌الملل)، حبیب ایل‌بیگی (مدیر روابط عمومی)

هیات داوری:
مسابقه ایران (الف): سعید حاجی‌میری، علی‌محمد قاسمی و زاون قوکاسیان، کیانوش عیاری و ناصر تقوایی
مسابقه ایران (ب): احمد ضابطی‌جهرمی، مسعود امامی و مجتبی راعی، علی شیت‌فر و رضا سبحانی
مسابقه بین‌الملل: احمد الستی، رژه گونین، آساکو فوجیوکا، الاسعد الجموسی و زیتاکار والخوسا

آثار
مسابقه ایران
بخش الف
۱- … ها (جواد بزرگمهر/ انجمن)، ۲- آخرین تقاضا (مرجانه دانه‌کار/ انجمن)، ۳- آداجیو (علیرضا رسولی‌نژاد/ علیرضا رسولی‌نژاد)، ۴- آفتاب مهر (الهه گل‌محمدی/ صداوسیما)، ۵- آوای گذر (مهشاد کارخانی/ انجمن)، ۶- آینه‌ها (اردشیر شلیله/ انجمن)، ۷- ارتباط (مرجانه دانه‌کار/ انجمن)، ۸- اجاره نشین (محمود کیانی‌فلاورجانی/ انجمن)، ۹- اولین نیلوفر (محمدعلی صفورا/ انجمن)، ۱۰- ایمنی و گاز (روانبخش صادقی/ صبا)، ۱۱- اینک انسان (وحید نصیریان/ وحیدنصیریان)، ۱۲- با چراغ‌های خاموش (شهرام شاه‌حسینی/ شهرام شاه‌حسینی)، ۱۳- بازگشت (ناصر رفایی/ ناصر رفایی)، ۱۴- باور (شمس‌الدین آروند/ انجمن و صداوسیما)، ۱۵- بدون شرح (علیرضا امینی/ انجمن)، ۱۶- بهرام یشت (امین اصلانی/ انجمن)، ۱۷- بی پایان (ایرج سالاروند/ انجمن)، ۱۸- پازل (سعید نوری/ سعید نوری)، ۱۹- پرسه در خیال (حسین حمیدی/ انجمن)، ۲۰- پشت پرچین آسمان (فرشاد فرشته‌حکمت/ فرشاد فرشته‌حکمت)، ۲۱- تار و پود (لادن طباطبایی/ لادن طباطبایی)، ۲۲- ترانه‌ای برای ارواح کوهستان (بهرام توکلی/ انجمن)، ۲۳- تصنیف قدیمی و غمناک عصر بارانی آسمار (مجید برزگر/ انجمن)، ۲۴- تعلیق (مهرداد شیخان/ مهرداد شیخان)، ۲۵- تلفن (مسعود کرامتی/ انجمن)، ۲۶- تله (علی احمدی‌زرین‌کلایی/ محمد قاسمی)، ۲۷- توپ (علیرضا سعادت‌نیا/ انجمن)، ۲۸- چارشو (مهوش شیخ‌الاسلامی/ انجمن)، ۲۹- چرخ (امیر شمخانی/ صداوسیما)، ۳۰- چشم به راه (علیرضا سبزواری/ انجمن)، ۳۱- چینه چیتا (مسعود بخشی/ انجمن)، ۳۲- خان ننه (داور علایی/ داور علایی)، ۳۳- خداوند کودکان را دوست دارد (حمید دلربا/ انجمن)، ۳۴- خوشه‌های عشق (افسانه منادی/ انجمن)، ۳۵- دخترک (پریسا فقیه/ انجمن)، ۳۶- دخمه (بهزاد خداویسی/ انجمن)، ۳۷- در انتظار وحید (دلفین مینویی/ دلفین مینویی)، ۳۸- در ستایش طراحی (بابک گودرزی‌نژاد/ هیلاج)، ۳۹- دست‌های سنگی (محسن امیریوسفی/ انجمن)، ۴۰- دنیای اسباب بازی‌ها (جمال اسکویی/ جمال اسکویی)، ۴۱- دوزخ اما سرد (دلارام کارخیران/ دلارام کارخیران)، ۴۲- دیزه دویدی (میردولت موسوی/ انجمن)، ۴۳- راز گل (جواد رمضانی/ جواد رمضانی)، ۴۴- راهی که می‌روم (سعید ایپکی/ صداوسیما)، ۴۵- رد پای گرگ (مهرداد میرفلاح/ انجمن)، ۴۶- رسم عاشق کشی (رهبر قنبری/ ورا هنر)، ۴۷- رنگ آشنا (کاوه بهرامی‌مقدم/ انجمن)، ۴۸- رنگین کمان (علیرضا امینی/ انجمن)، ۴۹- روح انگیز سامی نژاد (مجید فدایی/ مرکز گسترش)، ۵۰- روح دست را دوست دارد (غلامرضا کتال/ انجمن)، ۵۱- روز طولانی (محمدرضا زندی/ انجمن)، ۵۲- روژگیران (ابراهیم سعیدی و مهرداد اسکویی/ انجمن)، ۵۳- رویای یک بادبادک (امیر کساوندی/ امیر کساوندی)، ۵۴- روی جاده نمناک (مهدی کرم‌پور/ انجمن)، ۵۵- زمین سوخته (محمدرضا عرب/ محمدرضا عرب)، ۵۶- زندگی آنسوی هیاهو (ابوالفضل سروش‌مهر/ انجمن)، ۵۷- زن‌های دره سفید (شهره احمد‌پور‌سامانی/ صداوسیما)، ۵۸- سازنه (هوشنگ میرزایی/ انجمن)، ۵۹- ساز و سوز (زهرا جعفری/ انجمن)، ۶۰- سرگردون (مهدی بمانی/ انجمن)، ۶۱- سکوت (احمد عربانی/ کانون)، ۶۲- سمفونی فرشتگان (محمد ترابی/ انجمن)، ۶۳- سوگنامه فردوسی (آرزو لطفی/ صداوسیما)، ۶۴- سه قطره خون (وحید نصیریان/ وحید نصیریان)، ۶۵- سینما سگ (شاهد احمدلو/ انجمن)، ۶۶- شعری که زندگی است (بابک شیرین‌صفت/ انجمن)، ۶۷- شمعی در باد (عباس یوسف‌شاهی/ صداوسیما)، ۶۸- شنگول و منگول (فرخنده ترابی و مرتضی احمدی/ کانون)، ۶۹- شیشه (ابراهیم نعمتیان/ ابراهیم نعمتیان و صداوسیما)، ۷۰- فرزند هفتم (ابوالفضل کریمی‌اصل/ انجمن)، ۷۱- فریاد کودک (علیرضا کوشک‌جلالی/ انجمن)، ۷۲- فستیوال (مهدی نادری/ انجمن)، ۷۳- قاب سبز (فرود عوض‌پور/ فرود عوض‌پور)، ۷۴- قصه بخت (کیانوش دالوند/ انجمن)، ۷۵- کبریت (علی وفایی/ علی وفایی)، ۷۶- کلاغی که می‌خواست قویترین باشد (محمدعلی سلیمان‌زاده/ کانون)، ۷۷- کلاف فلزی (رضا سبحانی/ انجمن)، ۷۸- لاله زار (صابره محمدکاشی/ انجمن)، ۷۹- لحظه‌های ماندگار (حسین ستاره/ انجمن)، ۸۰- ماجراهای اسکلتو (سیدمرتضی یوسفی/ انجمن)، ۸۱- ماجراهای تق تق (جعفر مالمیر/ انجمن)، ۸۲- مثل لبخند مادربزرگ (جمشید رئوفی‌بروجنی/ انجمن)، ۸۳- مرگ کسب و کار من است (ابوذر صفاریان/ انجمن)، ۸۴- مسافر (رایموند رسولی/ رایموند رسولی)، ۸۵- مش فاطمه (افسانه درگاهی/ انجمن)، ۸۶- ملودی گم شده (هومن ربیعی و سیدمحمد مختاری/ سیدمحمد مختاری)، ۸۷- میان پرده‌های ورزشی (بهمن عبدی/ صبا)، ۸۸- نقاشی (بتین قبادی/ صداوسیما)، ۸۹- واهمه‌های حضور (محمد زرقانی/ انجمن)، ۹۰- وهم (مهدی بمانی/ انجمن)، ۹۱- همه تصاویر ما واقعی هستند (مهرنوش هاشمی/ انجمن)، ۹۲- هوم (خسرو حیدری/ انجمن)، ۹۳- یاسمین گل (کوروش گرمساری/ کوروش گرمساری و صداوسیما)، ۹۴- یک داستان ناتمام (علی زمانی‌عصمتی/ انجمن)، ۹۵- یک روز زندگی (احمد کاوند/ انجمن)، ۹۶- یموت، یک خانه، یک ایل (فرشاد فداییان/ فرشاد فداییان و انجمن)

بخش ب
۱- آرزوی من (مریم اورنگ/ انجمن)، ۲- آق آت (وحدت شیخی/ انجمن)، ۳- اتوبان (جواد جلایی/ جواد جلایی)، ۴- احضار (حسام دهقانی/ دانشکده علم و صنعت)، ۵- ادامه دارد (مهدی کارگردان/ انجمن)، ۶- اس. او. اس (آنت سیمونیان/ آنت سیمونیان)، ۷- اگه بارون بزنه (تورج زارع‌گلستانی/ تورج زارع‌گلستانی)، ۸- انتظار (زینب علی‌پور/ انجمن)، ۹- این یک پیچ نیست (علیرضا مقدم/ انجمن)، ۱۰- با تو مهتاب … (مهدی گنجی/ انجمن)، ۱۱- با من از گل‌ها بگو (فرحناز آسوده/ انجمن)، ۱۲- باران (بهزاد نایب‌فر‌قنبر‌حسینی/ سیما فیلم)، ۱۳- باز باران (علی‌محمد سرچه‌پیما/ انجمن)، ۱۴- بازمانده (محمود روزبهانی/ انجمن)، ۱۵- بازنشسته (مجید انتظام‌زاده/ انجمن)، ۱۶- بزنگاه (پیمان ماندگار/ پیمان ماندگار)، ۱۷- بن بست (حسین آقاجانی/ انجمن)، ۱۸- به درس‌هایت برس (زهرا امیری/ علی افصحی‌نیا)، ۱۹- پاره پاره (کوروش فرزانگان/ انجمن و دانشگاه آزاد اسلامی)، ۲۰- پایان مهتاب (محمد اسلامی/ انجمن)، ۲۱- پرندگان در سرما (عابدین علی‌ویسی/ اداره کل زندان‌ها)، ۲۲- پرواز (حسین ریگی/ انجمن)، ۲۳- پروانه (شهرام مکری/ انجمن)، ۲۴- پی. او. وی (لقمان خالدی/ انجمن)، ۲۵- پیروزی اراده (مهین صدری/ انجمن)، ۲۶- تاول (صادق مهدی‌لو/ انجمن)، ۲۷- ترانه‌های توالت (محمد اربابیان/ محمد اربابیان)، ۲۸- تلفن (آرش رصافی/ انجمن)، ۲۹- تمام عمر (اسحق آقایی/ انجمن)، ۳۰- تولد یک فرزند سیاه (زهرا عثمان‌احمد/ انجمن)، ۳۱- جادوگر (مرجان اشرفی‌زاده/ مرجان اشرفی‌زاده)، ۳۲- چرخ و چرخه (مجتبی اسپنایی/ انجمن)، ۳۳- خط فاصله (محمد جهان‌تیغ/ صداوسیما)، ۳۴- خیلی خیلی خصوصی (رضا بهرامی‌نژاد/ انجمن)، ۳۵- داستان عجیب و باورنکردنی دانشکده کامپیوتر (حسام دهقانی/ دانشگاه علم و صنعت)، ۳۶- دربان (آروین ایل‌بیگی/ انجمن)، ۳۷- دردسر بی بی (عباس بلوچی/ انجمن)، ۳۸- درون تو، برون تو (جواد میرزایی/ جواد میرزایی)، ۳۹- دست‌ها می‌بینند (طیبه شجری‌کاشانی/ انجمن)، ۴۰- دویدم و دویدم (پری‌ناز شجره/ پری ناز شجره)، ۴۱- روزی که خورشید افتاد (آرش کریمی/ آرش کریمی)، ۴۲- رها (فرزاد امینی/ انجمن)، ۴۳- زمانه (مهدی بشارتی/ انجمن)، ۴۴- زوم بک (امید مهرگان/ امید مهرگان)، ۴۵- سرانگشتان عشق (احمد نصرتی/ انجمن)، ۴۶- سفید خاکستری (لیلا شهبازی/ انجمن)، ۴۷- سیب مساوی سیب (بهمن نظری/ کارگاه هنری ترنج)، ۴۸- شاید پرنده بود که نالید … (سیدهاشم مرتضویان/ انجمن)، ۴۹- شب میترا (امید وفایی/ انجمن)، ۵۰- عاشورا (محمود عسگری/ انجمن)، ۵۱- عروسی رحت (حسین ریگی/ انجمن)، ۵۲- عروسی مردگان (محمد اسکندرزاده/ انجمن)، ۵۳- عزای مشک (خویبار سالاری/ انجمن)، ۵۴- عکس‌های مادربزرگ (لاله خوشمرد/ انجمن)، ۵۵- غرض، نقشی است (امیر جاویدان/ انجمن)، ۵۶- غول چه شکیله (محمد جهان‌تیغ/ مجتمع فرهنگی مذهبی منتظران)، ۵۷- فریاد زیر بار (میرولی حسینی/ انجمن)، ۵۸- فوکوس (لقمان خالدی/ انجمن)، ۵۹- قاصدک عروسکی (ناصر ناصرپور/ انجمن)، ۶۰- قورشاق (سعیده عدلی‌ساری‌نصیرلو/ انجمن)، ۶۱- کچه (علیرضا جهانی‌فر/ انجمن)، ۶۲- کسی که مثل هیچ‌کس نیست (بهروز بحیرایی/ انجمن)، ۶۳- کسی نشناخت (محمود غفاری/ انجمن)، ۶۴- کمک (محمد رحیمی/ انجمن)، ۶۵- کوبه‌های سلام (سعید زارعیان/ سعید زارعیان)، ۶۶- کوچه (شهرام شراره/ کارگاه هنری سروش)، ۶۷- گاجامه (پیمان نهان‌قدرتی/ انجمن)، ۶۸- گلچهره (علی‌محمد ناصر‌بافقی/ انجمن)، ۶۹- گمشده (آرش کریمی/ دانشکده سینما تولید دانشجویی)، ۷۰- لباس عروسی (محمود روزبهانی/ انجمن)، ۷۱- ماجرای بی‌دلیل چند عکس (مهدی ایمانی/ انجمن)، ۷۲- محرم راز (کریم فائقیان/ انجمن)، ۷۳- مراسم ویژه (محسن مقدم/ انجمن)، ۷۴- مهر (علیرضا نعمت‌پور/ علیرضا نعمت‌پور)، ۷۵- نارسیس (میترا تمجیدی/ انجمن)، ۷۶- نرسیده به درخت (شهناز سلیمانی/ انجمن)، ۷۷- نقش غایی (احسان میرشاهولد/ انجمن)، ۷۸- نی (محمد رسولی/ انجمن)، ۷۹- وقتی بارون بند اومد (حامد خسروی/ انجمن)، ۸۰- ویلای مریم (علیرضا ذوالفقاری/ انجمن)، ۸۱- همیشه تا همیشه (کامبیز سعادت/ کانون)، ۸۲- یادگاری (نیوشا صدر/ نیوشا صدر)، ۸۳- یکی که می‌داند (آرش کریمی/ صداوسیما)

مسابقه بین‌الملل
۱- آمریکا (ساواس کاریداس)، ۲- آهای تالیهو (صدای شکارچی هنگام دیدن روباه) (میلی یانگ)، ۳- آهسته و ملایم (گری باردین)، ۴- اثاثیه شاعرانه (تغزلی) (پاول بوش)، ۵- استریوسکوپ (ویلیام کنتویج)، ۶- اکس- وتو (آنتونی لی‌بوس)، ۷- این یک پیچ نیست (علیرضا مقدم)، ۸- اینا (پال رو)، ۹- ب. ز. ز (فلیکس گونرت)، ۱۰- بسیار آرام (مینو کروچه)، ۱۱- پدربزرگ (اندی شلی)، ۱۲- پرسه در خیال (حسین حمیدی)، ۱۳- پول خرد (مارک آندریاس‌بوشرت)، ۱۴- تصاویر تحریف شده (یو اوتا)، ۱۵- تصاویر زمان (زیلجکو ساریک)، ۱۶- تولد پدربزرگ (گیل ناتسون)، ۱۷- چهارشو (مهوش شیخ‌الاسلامی)، ۱۸- چینه چیتا (مسعود بخشی)، ۱۹- خدا بودن (جولیان آلوارز)، ۲۰- داستان فلسفی (غار) (فیلیپ فرناندز)، ۲۱- در بزرگراه اروپایی شماره ۶ (هاکان کارلبراند)، ۲۲- در جنگل، پلی آویزان است (سانجای کاک)، ۲۳- دو خواهر (بیژن میرباقری)، ۲۴- راجستان (سرزمین تضادها) (آنتون والنر)، ۲۵- راهنما (ایلپوپو جولا)، ۲۶- رخت‌آویز ابرها (آبیندر و س هافنر)، ۲۷- روز زیبای تابستانی (کریستین لاجومارد)، ۲۸- روژگیران (ابراهیم سعیدی و مهرداد اسکویی)، ۲۹- سرنوشت (نسیر راخمونوو)، ۳۰- سلطه بازی کامپیوتری بر (رزمنا و پوتمکین) (اندا هیوز)، ۳۱- سوگند (تیبو پنینگ)، ۳۲- سه قطره خون (وحید نصیریان)، ۳۳- شب (رجینا پسا)، ۳۴- شیارهایی بر روی برف (جیسون بریتسکی)، ۳۵- غروب خورشید در ونیز (اسپیرو ان.تاراویراس)، ۳۶- قطعه موسیقی برای چهار پلکان و یک شخص (اولاف گیور)، ۳۷- کالاندا (اتو هورن)، ۳۸- کالیبیا/ مازارا (تارک بن‌عبداله)، ۳۹- کاندیدا (محمد شیروانی)، ۴۰- کشتی گرفتن با زنبور (مریتا کویویستو)، ۴۱- لی‌لی کردن (دانیل کوتارد)، ۴۲- مرد آینه‌ای ضربه‌ای دگر وارد می‌کند (مارتین گیپکنز)، ۴۳- مرد ماه‌نشین (کریس استینر)، ۴۴- مرد و سگ (راندولف بنسون)، ۴۵- مرغ طوفان (پاول بوش)، ۴۶- معصوم (ونسنت پرز)، ۴۷- مقاطعه کار کفن و دفن (جیمز تی‌.دونبلی)، ۴۸- موسسه کفن و دفن (گیاگی اکسوانی)، ۴۹- می‌توانستم انسان باشم (باربارا مداجسکا)، ۵۰- نان و کره (ناتان میلر)، ۵۱- نمای بیرونی (جیسون بریتسکی)، ۵۲- یک جاده نمناک (لامبرتو کائینی)، ۵۳- یموت، یک خانه، یک ایل (فرشاد فداییان)

بخش‏های جنبی:
کودک و نوجوان و فیلم کوتاه/ گفتگوی تمدن‌ها/ مرور تعدادی از آثار شهید آوینی/ نمایش‌های ویژه/ مرور فیلم‌های انیمیشن مرکز ملی فیلم کانادا/ مرور فیلم‌های کوتاه هلند/ مرور فیلم‌های کوتاه فرانسه

بزرگداشت:
مرور بر آثار یک فیلمساز: وحید موسائیان

برگزیدگان
بخش مسابقه ایران (الف)
تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ چهار میلیون ریال بهترین فیلم پویانمایی/ تعلیق/ مهرداد شیخان /
تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ چهار میلیون ریال بهترین فیلم مستند/ دوزخ اما سرد/ دلارام کارخیران/
تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ چهار میلیون ریال بهترین فیلم داستانی/ بازگشت/ ناصر رفائی/
تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ شش میلیون ریال بهترین فیلم بخش (الف)/ سینما سگ/ شاهد احمدلو/
جایزه ویژه هیات داوران بخش (الف) به فیلم‌های/ آینه‌ها -اردشیر شلیله/ مرگ کسب و کار من است –ابوذر صفاریان
بخش مسابقه ایران (ب)
تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ چهار میلیون ریال بهترین فیلم داستانی/ فریاد زیر بار/ میرولی حسینی/ قم
تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ چهار میلیون ریال بهترین فیلم مستند /شاید پرنده بود که نالید /هاشم مرتضویان/ اصفهان
تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ چهار میلیون ریال بهترین فیلم پویانمایی/ پرواز/ حسین‌ ریگی/ زاهدان
تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ شش میلیون ریال بهترین فیلم بخش (ب)/ کسی نشناخت/ محمود غفاری/ زنجان
جایزه ویژه هیات داوران بخش (ب) به فیلم‌های/ فوکوس –لقمان خالدی –کرمانشاه/ جادوگر –مرجان اشرفی زاده و مسعود ملک‌یاری –تهران/ اس او اس –آنت سیمونیان – ساری
هیات داوران به خاطر فضاسازی و فیلمبرداری خوب فیلم/ این یک پیچ نیست/ علیرضا مقدم/ گرگان جایزه‌ای اهدا کرد

بخش مسابقه بین‌الملل
تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰۰۰ دلار بهترین فیلم داستانی/ چارشو/ مهوش شیخ‌الاسلامی/ ایران
تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰۰۰ دلار بهترین فیلم مستند/ روژگیران/ مهرداد اسکویی و ابراهیم سعیدی/ ایران
تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰۰۰ دلار بهترین فیلم پویانمایی/ مرد ماه نشین/ کریس استینر و آروید ویبل/ آلمان
تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰۰۰ دلار بهترین فیلم تجربی/ قطعه موسیقی برای چهار پلکان و یک شخص/ اولاف گیور/ آلمان
تندیس زرین، دیپلم افتخار و مبلغ ۲۹۰۰ دلار بهترین فیلم بخش بین‌الملل/ یموت، یک خانه یک ایل/ فرشاد فدائیان/ ایران
دیپلم افتخار به فیلم داستانی/ کلایبیا –مازارا/ طارق بن عبداله/ ایتالیا
دیپلم افتخار به فیلم تجربی/ اثاثیه شاعرانه/ پاول بوش/ انگلستان
دیپلم افتخار به فیلم پویانمایی/ سه قطره خون/ وحید نصیریان/ ایران
دیپلم افتخار و تقدیر ویژه از فیلم داستانی/ سوگند/ تیبو پنینگ/ هلند

توضیحات:
– نشریه روزانه با عنوان نگاه زیر نظر علی شیدفر منتشر شد.
– نشست فصل نوین فیلم کوتاه باحضور میلی یانگ از انگلیس، کریستیانا سورلتی از ایتالیا، هیلکه دورینگ از آلمان و انتی ووریو از فنلاند برگزار شد.
– غرفه ای در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری به معرفی سیستم های تدوین دیجیتال اختصاص داشت.
– تیزر توسط محمد شیروانی ساخته شد.
– ناصر تقوایی و کیانوش عیاری به‌عنوان سخنران در این دوره حضور داشتند.
– عطاء‌اله مهاجرانی به‌عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئولیت داشت.
– اختتامیه در سینما کانون برگزار شد.
– تندیس جشنواره به‌شکل امروزی با رنگ بدنه مشکی طراحی شد.

طراح پوستر:
رضا عابدینی