فیلم های منتخب

asare-dastani

فیلم های راه یافته به بخش داستانی جشنواره فیلم کوتاه تهران

ردیف نام فیلم کارگردان شهر
۱  نیستان ابراهیم ایرج زاد تهران
۲  پستوی خالی داود جلیلی قم
۳ هستی کمال پرناک  تبریز
۴ قضاوت محمد اسفندیاری تهران
۵ گذر امید شمس، پوریا  پیشوایی کرج
۶ قاچار  امیر امیریان کاظمی  تبریز
۷  آینه های پریده رنگ سالم صلواتی سنندج
۸ سالگرد آزاده آبادپور کرج
۹  لام تا کام محسن بانصیری تهران
۱۰ اکسیدان عباس نظام‌دوست تهران
۱۱  برگ ها آهسته می ریزند محمد رضا زمانی پور بیرجند
۱۲ ساختمان شماره ۱۳ امیر غلامی سنندج
۱۳ چلیپا کریم امینی تهران
۱۴ سیاه سرفه رضا توفیق جو  تهران
۱۵ هبوط مصطفی  سیاری تهران
۱۶ محاق علی درخشنده  تهران
۱۷ تناوب علی خوشدونی فراهانی تهران
۱۸ سیمین سینماست بهمن ارک، بهرام ارک تبریز
۱۹  دزدگیر مانی معصومی کوهستانی تهران
۲۰ یک روز بعد احسان همتی تهران
۲۱ مات محمد داودی مشهد
۲۲ عوارض خروج محمد نجاریان داریان تهران
۲۳ تو فقط مادر من باش رقیه توکلی گردفرامرزی یزد
۲۴  پیرمرد و دوچرخه سلیم  معزی اردبیل
۲۵ اول پاییز عادل تبریزی مشهد
۲۶ حفره مشترک اسما  ابراهیم زادگان تهران
۲۷  روتوش کاوه مظاهری  تهران
۲۸ قرمز  سید مهدی حسینی، سید حمید حسینی بیرجند
۲۹ درپیکر مهدی آقاجانی  تهران
۳۰  آرداک  اسماعیل منصف اردبیل
۳۱  ملاقات سجاد عسگرپور تهران
۳۲ کِشَند کتایون پَرمَر تهران
۳۳ قرص برنج امیرحسین کرمی تهران
۳۴  باران آهسته می بارد   سعید نجاتی قم
۳۵ ابراهیم پویان رنجبر، ایمان باقری تهران
۳۶ چرخه محمد بخشی رفسنجان
۳۷ پل رضا  جمالی  اردبیل
۳۸ خانه سفید مادح مفاخری سنندج
۳۹ خواهر مجتبی اس‍پنانی اصفهان
۴۰ ماجرای نیمروز ماریا ماوتی  اشنویه
۴۱ سفیدبرفی  مهدی مرعشی یزد
۴۲ جا مانده علیرضا سلطانی زنجان
۴۳ پیژامه راه راه پدر را باد برد محمد صادقی مشهد
۴۴ وال ها بهنام عابدی تهران
۴۵ بچه های بهشت   امیرمسعود سهیلی مشهد
۴۶  ملاقات شیشه ای یوسف حاتمی کیا تهران
۴۷ اشیا گمشده حامد نجابت  تهران
۴۸ نسبت خونی حسین امیری دوماری، پدرام پورامیری تهران
۴۹ ضد آب داود رضائی تهران
۵۰  عملیات ۷۴۷ محمد  اسماعیلی تهران
۵۱ دختری در میان اتاق  کریم لک زاده شیراز
۵۲  آز محمد مجلل نجار یزد
۵۳ ماه در خانه امیرعباس ربیعی تهران
۵۴ کورسو حامد اصلانی تهران
۵۵  سبز کله غازی  آرمان خوانساریان تهران
۵۶ مثل باران  زهره شیرازی  تهران
۵۷ هومائیتا فریبا نجفی  شیراز
۵۸ رو به رو  امیر باشتی کرج
۵۹ از حسکه تا عشق محمد فراهانی تهران
۶۰ بوم سفید سیف الله یزدانی قم
۶۱ چمدان خیس اشکان احمدی سنندج
۶۲ پشت بوم  امیرحسین کتب زاده تهران
۶۳ هنوز نه  آرین وزیردفتری تهران
۶۴  رقاصک امیر هنرمند  تهران
۶۵ کچ مهرداد حسنی رفسنجان

asare-mostanad

 

فیلم های راه یافته به بخش مستند جشنواره فیلم کوتاه تهران

 ردیف نام فیلم کارگردان   شهر
۱ اوسیا علیرضا دهقان یزد
۲ مردم خیال جواد تقوی مشهد
۳ گذر از غبار فرشاد اکتسابی تهران
۴ تور مسعود میرزایی قشم
۵ ناخدا سلیمان سعادت علی سعید پور            تبریز
۶ بهتر از زندگی ماهان خمامی پور تهران
۷   بَرد حمید  جعفری تهران
۸ هند مینی دلاور دوستانیان کرج
۹ گروگر مصطفی آل احمد تهران
۱۰ مریم، فصل آخر طیبه  بابایی کرمانشاه
۱۱ پست ۱۳ سید امین موسوی، حسین درازی اردبیل
۱۲  زمستان شمعدانی لیلا احدی اردبیل
۱۳ و نغمه ریز مسعود اسدی مشهد
۱۴ ده، چهار و نیم، سه و نیم مهدی حیدری آمل
۱۵ چغامیش آریان  عطار‍پور تهران
۱۶ در حصار محسن  اردستانی رستمی تهران
۱۷  مامان فریده و باباحسین شیرین قره داغی تهران
۱۸ قلمرو سلطان روح الله  مولوى قم
۱۹ تشریفات خصوصی سجاد ایمانی نورآباد ممسنی
۲۰ آقا جلال و مستر رابرت ابوالفضل توکلی تهران
۲۱ راه بی عبور محمدرضا حافظی خرم آباد
۲۲ غلامرضا مصطفی امامی تهران
۲۳  نگینی برخاک محمدحسن عابدی نژاد تهران
۲۴ ایرانستاگرام شکوفا کریمی تهران
 ۲۵  مراقبت از ژوناس  قصیده گلمکانی  تهران
 ۲۶  فاتحین دز احسان صامت زاده  دزفول

asare-tajrobee

فیلم‌های راه‌یافته به بخش تجربی جشنواره فیلم کوتاه تهران

ردیف نام فیلم کارگردان  شهر
۱ بازگشت احسان ملازاده مشهد
۲ پارکینگ میلاد عباسی تبریز
۳ خودم را می‌کشم و تو مقصری علی اکبر محمدخانی تهران
۴ عراق؛ سال های بیم و امید  فرشاد اکتسابی تهران
۵ من از زمین آمده ام پوریا مرادی تهران
۶ مسیر خاکستری امیر خان پور  تهران
۷ سبز، آبی، گیتار آذین حمیدنیا تربت حیدریه
۸ دختر تاریکی  آیسان فایقی، حسن وحدانی آبریز تبریز
۹ مرگ موقتی زنبورها مریم فیروزی تهران
۱۰ بازی روی ماه سامان آریان پور کرمانشاه
۱۱ ۲۱و۲۱ صادق سامره ای کرمانشاه
۱۲ احوالات سگی مسعود عین آبادی تهران
۱۳ شیربازی رضا حیدری نسب تهران
۱۴ انجماد عقربه عباس عمرانی بیدی تهران
۱۵ ۹۹۹۹۹۹۹۹۹ کریم عظیمی اردبیل
۱۶ تایمولوژی وحید مباشری، علی لاوری شیراز
۱۷ جاده کاغذی سحر طرزی تهران
۱۸ ارثیه میسا مولوی تهران
۱۹ مردی که اینجا نبود عطا مجابی قزوین
۲۰ دنیای وارونه میدیا کیاست تهران
۲۱ Cymatic تیام یابنده   تهران

asar-pooyanamaee

آثار پویانمایی راه‌یافته به بخش مسابقه سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران

ردیف نام فیلم کارگردان شهر
۱ ماهی قرمز کاوه سیستانی شیراز
۲ باور امیر واحدی تبریز
۳ دانشمندان هنوز به فکر بشریت هستند. طیبه بهارلو رشت
۴ لایت سایت سید مسلم طباطبایی تهران
۵ باران من میر توحید رضوی پردیس
۶ رویای بیداری شفیقه آسانی مشهد
۷ پیشخدمت فرنوش عابدی تهران
۸ قرمز حسین صفارزادگان تهران
۹ حس مشترک محمدحسن عرفان منش تهران
۱۰ در تیررس مرضیه خیرخواه تهران
۱۱ سوزن بان مهدی خرمیان تهران
۱۲ پروانگی علی عزیزی گرمسار
۱۳ اکتسابات انتسابی سمانه شجاعی تهران
۱۴ مثل یک پروانه روی یک قلب مریم خلیل زاده تهران
۱۵ همراه محمد افشارنژاد مشهد
۱۶ تابلوهای نقاشی باران محمدریحانی مهاباد
۱۷ زیر پوست برف لیلا وفادار قهفرخی شهرکرد
۱۸ صورتی محبوبه محمدزکی تهران
۱۹ زالزالک ایرج محمدی رزینی تهران
۲۰ درباره‌اش فکر کن فائزه سپهر صادقیان تهران
۲۱ بزار و بردار مرتضی بهرامی تهران
۲۲ زمین روباه مقداد اخوان تهران
۲۳ یک لحظه عشق مرتضی بهرامی تهران
۲۴ مال من است! مریم کشکولی نیا تهران
۲۵ رویاها در یکروز صادق جوادی تهران
۲۶ سایه‌ای که نور شد نازنین سبحان سربندی تهران
۲۷ آنتراکت سید محمدرضا خردمندان تهران
۲۸ روح‌انگیز المیرا باقرزاده مشهد
۲۹ لحظات کاغذی سحر طرزی تهران
۳۰ من، پنجره و گربه فاطمه گودرزی تهران
۳۱ درخت پرتقالی امیر هوشنگ معین تهران
۳۲ فرق من با بچه قورباغه چیه؟ احسان نصری کرج
۳۳ ساسیسم محبوبه کریمی نژاد تهران
۳۴ شهر من، هزار و چهارصد و … رامین بهادری تهران
۳۵ مینی فارم اسماعیل علیزاده و فرزانه قبادی سمنان

آثار پویانمایی بخش خارج از مسابقه سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران

ردیف نام فیلم کارگردان شهر
۱ ماشین شیطان مجتبی اسماعیل زاده تهران
۲ از سرزمین‌های شرقی سارا طبیب زاده ادیبی تهران
۳ پنجره فولاد ساره شفیعی پور تهران
۴ پگاسوس اشکان رهگذر تهران
۵ ایشالا اشکان رهگذر

تهران

 

 

فارسی-sliderفیلم‌های راه‌یافته به بخش بین‌الملل سی و سومین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم کوتاه تهران

 

 کشور 

نام فیلم کارگردان گونه

 

بخش رقابت اصلی

اتریش

دریایی که باید دوست‌اش بدارید پاتریک والی مستند

 

آرژانتین

اوگیتو پابلو کاسکو داستانی

 

اروگوئه

ضایعات آهن والتر تورنیه انیمیشن

 

اسپانیا

جنگ تن به تن تاکر داویلا وود داستانی
خداحافظی کلارا روکه داستانی
بعدی اودی زامبرانو ترانکاسو تجربی، داستانی
سرگذشت یک سگ پاچکو ایبورا داستانی

 

اکوادور

ویسنتا کارلا والنسیا انیمیشن، مستند

 

آلمان

یادگاری ماتیاس اشتادینگه داستانی
گینکو و کینکو ژی لو انیمیشن
هالوکس توماس هنینگ انیمیشن
ارکستر کوچک با سازهای زهی کاتارینا بلانکن تجربی
تمرین لیلو مانگلزدورف تجربی
ثمره گرهارد فونک انیمیشن
کشتی سحرآمیز یورن اشتیگر تجربی، انیمیشن
بازگشت الکسی پالویان داستانی
محض رضای خدا ساکت! کای پانن انیمیشن

اندونزی

جایی برای مبارزه ماتیاس لوتزکی مستند

 

انگلستان

دهانه ی جهنم سمیر مهانوویچ داستانی
یک روز موتوتاکه ماکیشیما تجربی

 

ایالات متحده

دشمن درون امبر- ایندیا بوردن داستانی
آواره مری- لین چمبرز داستانی
شکوفایی پائول شینول مستند

 

ایتالیا

علامت رمز کولترین مونیکا ماتزیتلی داستانی
سکوت فرنوش صمدی، علی عسگری داستانی

 

ایرلند

کت جادویی جک اوشئا انیمیشن، داستانی

 

برزیل

صید شبانه آنا آلتبرگ تجربی
آب­های جاری دیه گو زون مستند
نام روز مارچلو کینتلا ای بوینارد داستانی

 

بلاروس

هم‌خون میتری سمنوف- الینیکوف داستانی

 

بلژیک

پرندگان شکاری اود وربیگه داستانی
گنجینه خاطرات من تیم فرهاگن انیمیشن، تجربی
نجوای سکوت والن دو والک داستانی
سرانگشتان بزیل وویمن داستانی
خانه متحرک آنتوان دیمیتری کمپِلِر انیمیشن، مستند

 

بلغارستان

پناه‌جو اورلین میلچف داستانی

 

پرو

رویای سونیا دیه گو سارمینتو مستند

 

ترکیه

به‌سوی دریا اوفوک چاوو داستانی

 

چین

دخترِ تبتی هواکینگ ژین مستند

 

دانمارک

ده دقیقه از زندگی من امیر رضازاده تجربی

 

روسیه

ایوانوویچ سرگی بروفکف مستند، داستانی

 

ژاپن

جریان ششم هیرویا ساکورایی تجربی
شروعی دوباره مایکا سِیکه انیمیشن

 

سوئد

راه‌‎آهن گانر برگدال، آنیکا کارلسون برگدال مستند
عشق به اسب بوریه پرات مستند

 

سوئیس

اِرل کینگ، پادشاه جنگل ژورژ شویتزگیبل انیمیشن
شکننده آرس سیلان داستانی

 

شیلی

خاکستر بنیامین روخو داستانی

 

فرانسه

ماهیگیران یوان گرل داستانی
سرنوشت ماری استیو کاتیو داستانی
فرشتگان نیل موریسو داستانی
طوفان حسرت سباستین ماگیانی، اولیویه ویدل داستانی
هدیه کریسمس امانوئل کو داستانی
امپراتوری غربی متیو لو لِی مستند
گلوله­ای در سر اُرور پُفیه انیمیشن
میهمان ناخوانده دِلفین پِری- ما انیمیشن
جزر و مد سفید ماری فَژ تجربی، داستانی
هنرِ آزاد نیکلا برو داستانی، انیمیشن

 

قبرس

سِمِلی میرسینی آریستیدو داستانی

 

قرقیزستان

سعیده اینورا اُسمونا لیوا داستانی

 

کانادا

سرزمین مادری آلیسی تلنگوت مستند، انیمیشن
خواب‌گرد تئودور اوشف انیمیشن
ابرها دیه گو مکلین انیمیشن، داستانی

 

کره جنوبی

پیانوی کاغذی هیونکی مین داستانی

 

لهستان

دروغگو ماچی ویکتور داستانی

 

نیوزلند

جلوه‌های درختان اندرو دنتون تجربی، مستند

 

ویتنام

نوحه‌خوان تان هوانگ مستند

 

هلند

پرنده کودک سرژ فننکو داستانی
آن­ها ما را دشمن می‌نامند پیم زوویر تجربی، مستند
قهوه و کیک یانتا اوبلز مستند

 

یونان

سوپ الفبا استلا نیکلتا دروسا داستانی

 

بخش کشورهای آسیایی

 

ارمنستان

سوریه، عشقِ من هایک ماتِوُسیان داستانی

 

ترکیه

گذشته زهره اردوغان ابانوز هنر
باران به آرامی می­بارد* سعید نجاتی داستان

*فیلم باران به آرامی می بارد، محصول مشترک ایران و ترکیه می باشد.

چین

معلم کودکان مو شا داستانی

 

ژاپن

پروانه در زمستان شوجی تویاما داستانی

 

هندوستان

مستِ قلندر دیویج روپچند داستانی

 

قزاقستان

یک گام به جلو سانژار بکژانوف تجربی

 

کره جنوبی

مرگ در جاده آرون کیم داستانی
اوضاع وخیم می­شود یو- جیونگ هونگ داستانی
ماندن سنگووک اهن داستانی

 

لبنان

اسلحه، شغال، گرگ و پسر ولید مؤنس داستانی

 

میانمار

ورقه سنگ خین وارسو مستند

 

 

%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%b3%db%8c-slider

آثار بخش غیر رقابتی ویدئوآرت جشنواره فیلم کوتاه تهران

 

نام فیلم

 کارگردان  گونه  کشور
جلوه های نور اینیقو سالابریا مستند اسپانیا
دو داستان پیتر مِدر تجربی آلمان
اسکلت کای وِلف هویمه تجربی آلمان
به ساحل رسیده آرتور پچینگ تجربی آلمان
تمام پوسیده مکس هاتلر  انیمیشن انگلستان
بال های مرغ مگس خوار داستین گرلا انیمیشن  امریکا
من اصلا متوجه نمی شوم، این روح روسی من است والتر آنگرر تجربی امریکا
به کجا می تونی پناه ببری؟ جولیان سمیلیان انیمیشنن – تجربی امریکا
تریپتوکوس کائورو فوروکو تجربی – انیمیشن اسلواکی
سیبِ فوجی ماریک شورمن تجربی – مستند چین
پاریس در روز و شب کنستانتین کنُوالوف، آیرینا نیوسترواِوا تجربی روسیه
بهار و پاییز ماساهیرو اُسوکا تجربی ژاپن
پاریس از روی زمین آرنود کِهان تجربی فرانسه
فرو ریخته آرتو نیه مینِن تجربی فنلاند
درخت من سالا میلیلا تجربی فنلاند
اتاق شماره ۳ ایلکا وُلانن هنر فنلاند
 این حالت تایجا گلدبلات انیمیشن فنلاند

bakhshe-ketab-va-cinema

فیلم های بخش کتاب و سینما

نام فیلم کارگردان گونه شهر
چهره غمگین من شیوا غلامیان داستانی تهران
نارگل زهره معتمدی داستانی تهران
گلدسته محمد ثریا داستانی تهران
چشم آبی امیرمسعود سهیلی داستانی مشهد
آسمان را رها کن محمد هادی هنرپیشه داستانی شیراز
کورسو حامد اصلانی داستانی تهران
یک قوری چای حامد ‍‍‍‍پری زاده

سید میثم حسنی

امیر رضا رشتی

داستانی همدان
حفره مشترک اسما ابراهیم زادگان داستانی تهران
حساسیت فصلی سعید وکیلی داستانی تهران
به آینه نگاه نکن فرهاد غلامیان داستانی تهران
دمام محمد مرتضی وند داستانی تهران
نیستان ابراهیم ایرج زاد داستانی تهران
اکسیدان عباس نظام دوست داستانی تهران
ریشه در خاک محمد راهبریان یزدی مستند تهران
آثار عجم حسن نقاشی مستند تهران
سلطان محمد نقاش سید وحید حسینی نامی مستند تهران
خرگوش دهمی ریحانه کاوش پویانمایی اصفهان
پیشخدمت فرنوش عابدی پویانمایی تهران
از برای آزادی احمد خوش نیت پویانمایی تهران

 

 

film-irani-bakhshe-beynolmelal

فیلم های بخش اسلام و صلح جهانی جشنواره فیلم کوتاه تهران

نام فیلم  کارگردان  گونه  کشور
گذشته وثاب الصگر داستانی عراق
ﻣﺎﻝ ﻣﻦ ﺍﺳﺖ!  ﻣﺮﯾﻢ ﮐﺸﮑﻮﻟﯽ ﻧﻴﺎ انیمیشن ایران
مرگ معصومیت یونس نماز  داستانی ترکیه
ﻋﺮﺍﻕ؛ ﺳﺎﻝ ﻫﺎی ﺑﻴﻢ ﻭ ﺍﻣﻴﺪ  فرشاد اکتسابی تجربی ایران
سرزمین گمشده هوارز محمد داستانی عراق
حریم امن لوکا اینوسنتی مستند ایتالیا
عکس باقر الربیعی داستانی عراق
 رقاصک امیر هنرمند داستانی  ایران
سلام تارک رفول  مستند بلژیک
قضاوت ﻣﺤﻤﺪ ﺍﺳﻔﻨﺪﯾﺎﺭی داستانی  ایران
فروشنده بخور  سعد العصامی داستانی

عراق