دوازدهمین دوره

دوازدهمین دوره

دوازدهمین جشنواره سینمای جوان

زمان برگزاری:
۸ –۱۲ فروردین ۱۳۷۴

مکان برگزاری:
فرهنگسرای بهمن

دبیر:
وحید طوفانی

شورای برگزاری:
علیرضا کریمی‌صارمی (مدیر اجرایی)، حسن دزواره (امور بین‌الملل)، مهدی عبدالهی (معاون فیلم)

هیات داوری:
بخش فیلم: اسماعیل رحیم‌زاده، حمیدرضا آشتیانی‌پور، داریوش نوروزی، علی‌اکبر قاضی‌نظام، محمدجعفر صادقی، محمدرضا سرهنگی، محمود کلاری و ناصر غلامرضایی

آثار:
فیلم‌های راه‌یافته به جشنواره سراسری سینمای جوان
۱- آبی‌تر از دریا(مهدی حمیدی/ انجمن)، ۲- آپارتمان(علیرضا ثنائی‌وند/ انجمن)، ۳- آوای وحشی زندگی(ابوالقاسم تقی‌پور/ انجمن)، ۴- آنسوی چهره‌ها(مریم وثوقی/ انجمن)، ۵- آینه(مجتبی وطن‌خواه/ انجمن)، ۶- آینه خیال(علی‌اصغر احسانی/ انجمن)، ۷- آینه و خشت(شادی حدادپور/ انجمن)، ۸- الباد (سعید ایپکی/ انجمن)، ۹- الماس کویر(علیرضا ذوالفقاری/ انجمن)، ۱۰- اون شب که بارون اومد(علی وفایی/ انجمن)، ۱۱- ایشتی چورک (الهه گل‌محمدی‌زنجانی/ انجمن)، ۱۲- باروی سکوت(رزیتا برقی/ مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی)، ۱۳- بازگشت(محمدرضا الله‌دادیان/ انجمن)، ۱۴- بر بال‌های سفید(مسعود ثقفی/ سعید غنی‌مقدم)، ۱۵- باغ بی‌برگی(سیدمجتبی حسینی/ انجمن)، ۱۶- باغ ما پرچین داره(اکرم احمدیان‌یزدی/ اکرم احمدیان‌یزدی)، ۱۷- بچه مردم(محمدصادق پروین‌آشتیانی/ شرکت سایه)، ۱۸- بچه‌های تابستان(حسن بهرام‌زاده/ وزارت ارشاد)، ۱۹- با مادربزرگ(مهدی جعفری/ مهدی جعفریدانشکده سینما تئاتر)، ۲۰- نامه کودکانه(عبدالرضا زارع/ انجمن)، ۲۱- بسوی مدرن(حسین اکرمی/ انجمن)، ۲۲- بر پا(شمس‌اله دائی‌زاده/ امور تربیتی)، ۲۳- پرچین(امیر شمخانی/ انجمن)، ۲۴- بخشی از واقعیت(آزیتا دمندان/ آزیتا دمندان)، ۲۵- ترافیک-گرافیک(ناهید صمدی‌امین/ ناهید صمدی‌امین)، ۲۶- تلاش(رحمن محمدی/ انجمن)، ۲۷- تولد یک فیلمساز(آرش رصافی/ انجمن)، ۲۸- جنایت موجه(مهرداد خوشبخت/ مهرداد خوشبخت و حسین مهدو.ی)، ۲۹- جنگل حرا(فرنگیس عادلی/ انجمن)، ۳۰- چرخ(علی سراج/ انجمن)، ۳۱- چهار راه‌حل برای یک مسئله(مجید آقایی/ مجید آقایی)، ۳۲- تجربه کودکی(غلامرضا سعادت/ انجمن)، ۳۳- جولا(شهره جندقیان/ مرکز گسترش)، ۳۴- چهارشنبه‌سوری در آذربایجان(علی عبادی/ انجمن)، ۳۵- در تنفس تنهایی(سحر سهراب/ سحر سهراب)، ۳۶- خروپف(جبار وزیری/ کانون)، ۳۷- خیلی دور، خیلی نزدیک(سعید رزم‌آهنگ/ سعید رزم‌آهنگ)، ۳۸- در جستجوی مهتاب(غلامرضا حیدری/ انجمن)، ۳۹- دست‌های آهن(اسماعیل شاهی‌جعفرآباد/ انجمن)، ۴۰- دستهایت(محسن غفاری/ انجمن)، ۴۱- رد پا(محمدرضا صادقی‌پور/ انجمن)، ۴۲- رقص حجله(کوروش گرمساری/ انجمن)، ۴۳- زمانی در پارک(محمدمهدی پورحسن/ انجمن)، ۴۴- رمز زندگی(احمد کاوند/ انجمن)، ۴۵- سایه نور(مینو ایرانپور/ انجمن)، ۴۶- سقوط(احمد نهاوندی/ انجمن)، ۴۷- سوژه(داود لطیفی/ آموزش و پرورش)، ۴۸- شکار(اسحق عرب/ انجمن)، ۴۹- شور عشق(ابوالقاسم قاسمی/ انجمن)، ۵۰- صدای آشنا(ایرج حقیقی‌پور/ ایرج حقیقی‌پور)، ۵۱- عروج آبشار(آرمین اربابی/ انجمن)، ۵۲- عاقبت(حسین رحمتی/ انجمن)، ۵۳- عروسک‌ها(آسیه کامیاب‌فرح‌بخش/ انجمن)، ۵۴- عروسی مشک(شمس‌الدین آروند/ وزارت ارشاد)، ۵۵- عصر یک روز پاییزی(محسن افشاری/ انجمن)، ۵۶- قصه یک لبخند(امید بنکدار/ امید بنکدار)، ۵۷- لاک‌پشت(داریوش غریب‌زاده/ انجمن)، ۵۸- میان باران‌های کبود(مجید قربانی/ انجمن)، ۵۹- عقربه‌ها(اسماعیل رشیدی/ انجمن)، ۶۰- قفس(شکوفه انسان و زرین‌تاج کلاه‌کج/ انجمن)، ۶۱- کسی چه می‌داند؟(سعید تارازی/ انجمن)، ۶۲- گره(افق روشن/ انجمن)، ۶۳- لالایی(فریبا حاجی‌نژاد/ انجمن)، ۶۴- محکوم(محمدتقی علیشاهی/ انجمن)، ۶۵- فیلم ناتمام درباره پاییز(علی‌محمد قاسمی/ انجمن)، ۶۶- نامه‌ای برای فرزندانم(اکبر نیکمرد/ انجمن)، ۶۷- نامه کودکانه(عبدالرضا زارع/ انجمن)، ۶۸- نقش در نقش(علی شیلانداری/ انجمن)، ۶۹- مسا(امیرشهاب رضویان/ دانشکده سینما تئاتر)، ۷۰- مرغ دریایی(جواد رمضانی/ انجمن)، ۷۱- همسایه‌ها(غلامرضا محمدی‌غیاثی/ انجمن)، ۷۲- وزنه‌بردار(جواد رمضانی/ انجمن)، ۷۳- …و دیگر سپیدی(علی علوی‌طبری/ انجمن)، ۷۴- کسی چه می‌داند؟(سعید تارازی/ انجمن)، ۷۵- موم(اکبر پوراژدری/ انجمن)، ۷۶- برج طلایی(ابوالفضل توکلی/ انجمن)، ۷۷- یاد ایام(احسان محمدی/ انجمن)، ۷۸- یادگار دوست(یحیی رحمتی/ بنیاد جانبازان)، ۷۹- یک پنجره برای من کافیست(نادیه جعفری/ مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی)

برگزیدگان:
بهترین فیلم انیمیشن (ترافیک، گرافیک/ ناهید صمدی‌امین/ تهران)
بهترین فیلم مستند (یک پنجره برای من کافیست/ نادیا جعفری/ تهران)
بهترین فیلم داستانی (همسایه‌ها/ غلامرضا محمدی‌قیاسی/ کرمانشاه)
بهترین کارگردانی (برپا/ شمس‌الله دایی‌زاده/ اراک)
بهترین فیلمنامه (جنایت موجه/ مهرداد خوشبخت/ اهواز)
بهترین تدوین (صدای آشنا/ محمدرضا آزادفر/ تهران)
بهترین فیلمبرداری (ناتمام درباره پاییز/ علی‌محمد قاسمی/ نجف‌آباد)
بهترین صدا (مادر بزرگ/ مهدی جعفری/ تهران)
تجربه اول و دوم (عروسکها/ آسیه کامیاب‌فرح‌بخش/ رشت)
جایزه ویژه هیات داوران به فیلم‌های (میان باران کبود/ مجید قربانی/ ساری)، (لاکپشت/ داریوش غریب‌زاده/ بوشهر)، (رمز زندگی/ احمد کاوند/ بروجرد)

توضیحات:
– شهرداری تهران حمایت مالی جشنواره را عهده‏دار بود.

طراح پوستر:
بابک فروتنی