بیستمین دوره

بیستمین دوره

بیستمین جشنواره ملی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران

زمان برگزاری:
۲۸ مهر –۴ آبان ۱۳۸۲

مکان برگزاری:
سینما فلسطین

دبیر:
محمد آفریده (مدیرعامل انجمن سینمای جوانان)

شورای برگزاری:
مژگان زرگر (مدیر اجرایی)، حسن دزواره (مدیر بین‌الملل)، شهنام صفاجو (مدیر روابط عمومی)، علیرضا یوشی (طراح سایت)، سهیل جهان بیگلری، فرید فرخنده کیش، مسعود بخشی، شیرین نادری

برگزاری همزمان: اردبیل، بوشهر، مشهد، سنندج، خرم‌آباد

هیات انتخاب:
الف: داریوش یاری، مهدی جعفری، ر.برت صافاریان، علی‌اکبر قاضی‌نظام و آرش رصافی
ب: ابراهیم تجدد‌علیزاده، کوروش گرمساری، نسرین شاه‌محمدی، شهرام مکری و فیما امامی

هیات داوری:
مسابقه ملی: وحید موسائیان، رضا مقصودی، محمد داودی، کمال تبریزی و احمد الستی
مسابقه بین‌الملل: علیرضا شجاع‌نوری، پتر وین، سیلون ماریت، سیگو تونو و اریش ریس

آثار:
مسابقه ملی بخش الف
۱- آخرین تیر آرش (حبیب احمدزاده/ نوشین خدامی و مرکز گسترش)، ۲- آخرین روستای سرشماری نشده (شهرام علیدی/ شهرام علیدی)، ۳- آدم‌ها دورند (اشکان احمدی/ اشکان احمدی)، ۴- آن دورها مرا متولد کن (کیارنگ علایی/ انجمن)، ۵- آوات (امید راست‌بین/ امید راست‌بین)، ۶- اگر دوباره حرف بزنم (هیوا امین‌نژاد/ هیوا امین‌نژاد)، ۷- بازگشت به خانه متروک (شهاب اسفندیاری/ صداوسیما)، ۸- بازیافت (کیوان نظام‌آبادی/ انجمن)، ۹- بت (الدوز احمدزاده/ الدوز احمدزاده)، ۱۰- بناهای رویا (محسن سخا/ محسن سخا)، ۱۱- بند هفتم (طاها شجاع‌نوری/ صداوسیما)، ۱۲- به جنگ زمینی (رایا نصیری/ ناصر رفائی)، ۱۳- به رنگ خاکستری (علی مصفای‌تبریزی/ کمال تبریزی)، ۱۴- به طعم خاک (شهرام شاه‌حسینی/ امیرمحمد گنجی)، ۱۵- پارادوکس (محمود فخری‌نژاد/ صداوسیما)، ۱۶- پایان (کوروش فرزانگان/ صداوسیما)، ۱۷- پناه (مهدی طرفی و محمد پورلطفی/ انجمن)، ۱۸- پنجره (بهزاد رسول‌زاده/ مرکز گسترش)، ۱۹- تکه کوچولو (فرنوش عابدی/ مرکز گسترش)، ۲۰- جاده بی‌انتها (بهمن دادفر/ بهمن دادفر)، ۲۱- جان مرجان (سیدمانی میرصادقی/ سیدمانی میرصادقی و مرکز گسترش)، ۲۲- چه شگفت است… (امید بنکدار و کیوان علی‌محمدی/ انجمن)، ۲۳- حفره (وحید نصیریان/ وحید نصیریان)، ۲۴- حمام آخر (مصطفی امامی/ فرشاد فدائیان)، ۲۵- خاموشی (بیژن میرباقری/ انجمن)، ۲۶- خسته و هیج (بهاره طباطبایی‌ماسوله/ بهاره طباطبایی‌ماسوله)، ۲۷- خیابان بدون شماره (پوریا آذربایجانی/ پوریا آذربایجانی)، ۲۸- در اندوه شریف (مهدی پریزاد/ مهدی پریزاد و محمدرضا مهرافزا)، ۲۹- در سایه حصارهای خشتی (محسن رمضانزاده/ انجمن)، ۳۰- دردسر پسر بودن (جمیل رستمی/ جمیل رستمی)، ۳۱- دوز (مهوش شیخ‌الاسلامی/ مرکز گسترش)، ۳۲- دومین روز آفرینش (سعید تارازی/ انجمن)، ۳۳- دیروز، دیروز ۱۵ دقیقه قبل (کیارش انوری/ کیارش انوری)، ۳۴- راه رفتن در مه (مجید برزگر/ حسن جمشیدی و انجمن)، ۳۵- رخش بر نقش (محمد احسانی/ حامد سلیمان‌پناه)، ۳۶- رعنا فرنود (پویا آریان‌پور/ کمیته آموزشی نقاشان)، ۳۷- رمز مرز (زهرا صنم‌نو/ خانه فیلمسازان جوان)، ۳۸- روایت مرگ نازلی از زبان جنگیر عاشق (جواد امامی/ جواد امامی)، ۳۹- رویا چرا گم شد؟ (نیما عباسپور/ انجمن)، ۴۰- رویای آبی عشق (جمشید رئوفی‌بروجنی/ انجمن)، ۴۱- رویای پسر ناخدا (ابوالفضل توکلی/ مرکز گسترش و موسسه فرهنگ تماشا)، ۴۲- رویت را برگردان (محمد اربابیان/ محمد اربابیان)، ۴۳- زنان بدون سایه (مهناز محمدی/ مهناز محمدی و امیر سماواتی)، ۴۴- س.و (سعید حدادی/ محمدرضا تختکشیان)، ۴۵- سرود آتش (مهدی پریزاد/ موسسه فرهنگی هنری موج نوی هنر تهران)، ۴۶- سقف شیشه‌ای (مریم‌السادات حسینی‌دربرزی/ مریم‌السادات حسینی‌دربرزی)، ۴۷- سکوت (لیلا نقدی‌پری/ مجید برزگر)، ۴۸- سنگر روبه‌رو (بایرام فضلی/ بایرام فضلی و بهزاد خداویسی و مرکز گسترش)، ۴۹- سوشیوس (حسن نقاشی/ انجمن)، ۵۰- شاید سه سال پیش یا سه‌شنبه گذشته (علیرضا رجائیه/ علیرضا رجائیه)، ۵۱- شنبه (شاهرخ پناهی/ شاهرخ پناهی)، ۵۲- شهد و شرنگ (عباس مهاجران/ صداوسیما)، ۵۳- صدای ساز من (فرهاد مختاری/ دبیرخانه آموزش فرهنگ پیشگیری از اعتیاد و مرکز گسترش)، ۵۴- صدای سکوت (کیارش خدادادمترجمی/ کیارش خدادادمترجمی)، ۵۵- طوفان سنجاقک (شهرام مکری/ کانون تبلیغاتی مثلث زرد)، ۵۶- عشق تنهاست و از پنجره کوتاه به بیابان‌های بی‌مجنون می‌نگرد (کیوان علی‌محمدی و امید بنکدار/ آرش زاهدی و مریم اسحاق‌زاده)، ۵۷- عصبانی نشو، انبری (جمال اسکویی/ صداوسیما)، ۵۸- فردای آبی (صفرعلی مجیدی‌زاد/ صداوسیما)، ۵۹- فغانستان (امین قدمی/ امین قدمی)، ۶۰- قدم‌زنان روی آب (فیما امامی/ مرکز گسترش)، ۶۱- قطار (بابک نظری/ بابک نظری)، ۶۲- کارتن (محمد عبدی و شیرین عبدی/ محمد عبدی و شیرین عبدی)، ۶۳- کرشمه آتش (سیروس رنجبر/ مرکز گسترش)، ۶۴- کسی آنجا مرا دوست دارد (سعید خادمی/ سعید خادمی و بهمن برومند)، ۶۵- کنترل + آلت + دیلیت (آبتین مظفری/ علی گرجی)، ۶۶- گاری شکسته (سعید شاه‌حسینی/ انجمن)، ۶۷- گالش مرد (حاتم نائیج‌زاده/ حاتم نائیج‌زاده)، ۶۸- گزارش زیرخاکی (مهدی نادری/ مرکز گسترش)، ۶۹- گناه مریم (پریسا شاهنده/ پریسا شاهنده)، ۷۰- لحظه (مهران گل‌محمدی/ مهران گل‌محمدی)، ۷۱- لحظه شروع شب (کیارش اسدی‌زاده/ کیارش اسدی‌زاده)، ۷۲- لذت کشتن (علی‌محمد قاسمی/ مرکز گسترش)، ۷۳- ماخونیک (علی وفادار/ دانشکده صداوسیما)، ۷۴- مارس (حامد فراهانی/ حامد فراهانی و مهرنوش فرج‌پور)، ۷۵- ماشین بابام (فرشید شفیعی/ فرشید شفیعی)، ۷۶- مردمک‌های پریشان (طوفان نهان‌قدرتی/ انجمن)، ۷۷- مردها گریه نمی‌کنند (پیمان نهان‌قدرتی/ پیمان نهان‌قدرتی)، ۷۸- مسابقه نقاشی (مهرداد فرید/ جعفر عبدی‌پور و مهرداد فرید)، ۷۹- مسخ (فرامک سلیمانی‌دشتکی/ فرانک سلیمانی‌دشتکی)، ۸۰- من پاک کننده هستم! (کیارش انوری/ کیارش انوری)، ۸۱- من، او، خاک (معین شافعی/ محمد شکیبانیا)، ۸۲- موازیان به ناچار (منصور حیدری/ انجمن)، ۸۳- مهرانا (مرتضی جهان‌پور/ مرتضی جهان‌پور)، ۸۴- میوه درخت زیتون (میسا مولوی/ علی شاه‌مولوی)، ۸۵- ناخدای کوچک (محمد صنگوری/ محمد صنگوری)، ۸۶- نقاشی‌های مادر (نیما میگلی/ محمد آفریده و مرکز گسترش)، ۸۷- نماز آخر (محسن خان‌جهانی/ انجمن)، ۸۸- نوستالوژی (مهدی اسدی/ مهدی اسدی)، ۸۹- هدرسه (رامتین لوافی‌پور/ صداوسیما)، ۹۰- یک اتفاق ساده (لقمان خالدی/ صداوسیما)، ۹۱- یک روز برفی (محمدجعفر باقری‌نیا/ محمدجعفر باقری‌نیا و حسن خیابانی)، ۹۲- یک شاخه گل برای مجنون (احد عبادی/ انجمن)، ۹۳- یک، دو، سه، چهار (رامتین لوافی‌پور/ انجمن)

مسابقه ملی بخش ب
۱- ۲۱ (مهدی گمار/ انجمن)، ۲- ۶۶۶+سکوت= طعم لیمو (رضا احترامی/ انجمن)، ۳- آب در خوابگه مورچگان (فردوس خسروی‌نژاد/ انجمن)، ۴- آرزوهای به گل مانده (علی کامیاب/ انجمن)، ۵- آزاد ولی اسیر (مسعود برزگرفارسی و سوده محمدی/ انجمن)، ۶- آسمان آبی (مهدی حیدری‌نژاد/ انجمن)، ۷- آسمان خانه اوست (صادق رسولی/ انجمن)، ۸- آغاز یک پایان (مریم خبازی/ انجمن)، ۹- آن مرد اسب دارد (محمدرضا فرطوسی/ محمدرضا فرطوسی)، ۱۰- این ما هستیم که زمین را می‌چرخانیم (طلایه اطلسی/ انجمن)، ۱۱- بازمانده‌های … (صمد رحیمی‌پور/ انجمن)، ۱۲- بچه‌های شرجی (موسی کمالی‌چاهویی/ انجمن)، ۱۳- بحر طویل عاشورا (ابوالفضل طبسی/ انجمن)، ۱۴- برویم یا بمانیم حالا؟ (اردشیر پورنعمت/ انجمن)، ۱۵- بوی عید (رضا ابوذر/ انجمن)، ۱۶- پرت (شعله گلرخی/ انجمن)، ۱۷- پریشان (محترم‌السادات حسینی‌اول/ انجمن)، ۱۸- پس جوره (علی شاهیده/ انجمن)، ۱۹- تارباس (سیدعباس شفیعی/ انجمن)، ۲۰- تلنگر (سیدمرتضی احمدی/ موسسه سینماگران جوان خمینی‌شهر)، ۲۱- تهاجم (افشین دانش/ افشین دانش)، ۲۲- جنگ جهانی چندم (محمود سودایی/ انجمن)، ۲۳- جهش از نوع ژنتیکی (سعید شاهوردی/ انجمن)، ۲۴- چمدان (امیراحمد انصاری‌مهاآبادی/ امیراحمد انصاری‌مهاآبادی)، ۲۵- حلقه (نوروز علی‌زاده/ انجمن)، ۲۶- خاله سوسکه (حمید نجفی‌راد/ انجمن)، ۲۷- در باد (حبیب باوی‌ساجد/ انجمن)، ۲۸- دوباره باران (محمود سعیدی/ انجمن)، ۲۹- دور باطل (کامران عزیزی/ انجمن)، ۳۰- رنگ عمر (محمدمهدی مشفق/ انجمن)، ۳۱- رنگینه (سعید همتی‌وند/ انجمن)، ۳۲- روزی برای آتنا (حسن پاشاقلی‌پور/ حسن پاشاقلی‌پور)، ۳۳- روزی که من … (احسان جهانبخشان/ انجمن)، ۳۴- روزی مثل هر روز (احسان جهانبخشان/ انجمن)، ۳۵- رویش دوباره (پیمان دهقانی/ پیمان دهقانی)، ۳۶- رهایی (پروین ابراهیمی/ انجمن)، ۳۷- زنجیر (سیدرضا موسوی/ انجمن)، ۳۸- ساعت صفر (شهروز آقایی‌پور/ انجمن)، ۳۹- سالی چند (سید جلال نوری/ انجمن)، ۴۰- سینما وینستون (محسن‌ استادعلی‌مخملباف/ مهرعلی خیری)، ۴۱- شب وصال (مرضیه کاظمی/ انجمن)، ۴۲- طبقه سومی (حمید زرگرنژاد/ حمید زرگرنژاد و انجمن)، ۴۳- عبور ممنوع (حسین ریگی/ شرکت سینمایی نگاران)، ۴۴- عکس یادگاری (اصغر صفارخوزانی/ اصغر صفارخوزانی)، ۴۵- قرمز-زرد-قرمز (مهدی ثابت‌ایمان و مصطفی توفیقی/ مهدی ثابت‌ایمان)، ۴۶- قصه ما راست بود (محمد اسلامی/ محمد اسلامی)، ۴۷- کاشکی خواب تو را ندیده بودم (امیر موسوی/ امیر موسوی)، ۴۸- کاغذهای سپید (امیرحسین کیانی/ امیرحسین کیانی)، ۴۹- کدئین (پیمان ماندگار/ پیمان ماندگارشرکت رسانه فیلم ماهشهر)، ۵۰- کلیک رویا (ابراهیم سعیدی‌نژاد/ ابراهیم سعیدی‌نژاد و خانه فیلم مردمک)، ۵۱- کوچه (روح‌الله بهرامی سرشت/ انجمن)، ۵۲- کوفیان (سعید ذوالنوریان/ انجمن)، ۵۳- گربه‌ همکلاسی (فائزه احمدی/ انجمن)، ۵۴- گرگم و گله می‌برم (نغمه الماسیان/ نغمه الماسیان)، ۵۵- گفتگوی تمدن‌ها (ابوالقاسم حیدری/ انجمن)، ۵۶- لطفا پس از شنیدن… (رسول کیاپاشا و دامون قنبرزاده/ رسول کیاپاشا)، ۵۷- لورس آکتور (عباس امینی/ انجمن و بهنام فیلم)، ۵۸- ماتیک (ایمان تحسین‌زاده/ هدی امتیاز)، ۵۹- ماه بانو (عبدالله قهری/ انجمن)، ۶۰- مرثیه آخرین درختان ایستاده (امید عبداللهی/ وزارت ارشاد)، ۶۱- نامه (سیما سررشته‌داری/ انجمن)، ۶۲- نه (سیامک نصیری‌زیبا/ سیامک نصیری‌زیبا)، ۶۳- هر کی صدا بده (جواد حاج‌شریفی/ انجمن)، ۶۴- همسایه‌ها (عباس حسینی/ عباس حسینی)، ۶۵- یار دبستانی (حسن اکبری‌پور/ انجمن)

مسابقه بین الملل
۱- آدم‌ها دورند (اشکان احمدی)، ۲- آرزو (داوید الو و اریک توستی)، ۳- آن دورها مرا متولد کن (کیارنگ علایی)، ۴- الاکلنگ (فابریس لوآنگ‌ویژا)، ۵- اینجا رادیو کومت است (الکساندر کیش‌لف)، ۶- با این کارت پشت منو خیس نکن، بعد بگو بارون میاد (باربارا دوزر)، ۷- با وجود همه‌چیز (والتر تورنیه)، ۸- بچه مدرسه (ادینا کونتسک)، ۹- بر اساس یک داستان واقعی (گوستاوو مورائس)، ۱۰- برداشت آزاد یک (استفان الماجیان)، ۱۱- بیگانه‌ها (یوهان کارنتو)، ۱۲- بین جنگ‌ها (امیلی ووف)، ۱۳- پژواک (رادوی نیکولوف)، ۱۴- پسر موعود (مارسا ماکلیس)، ۱۵- پشت سر (آکیرا ساساکی)، ۱۶- پیام‌آور (روهای کیتامورا)، ۱۷- تعطیلات در ماه نوامبر (پاول مدودف)، ۱۸- توافق (جانی‌اُ رایلی)، ۱۹- جمینگا (اوگو ورنیلد)، ۲۰- جنگ بهتر بود (میلان بابیچ)، ۲۱- چکمه (بنجامین آویلا)، ۲۲- چکمه‌های لاستیکی قرمز (جاسمیلا ژبانیچ)، ۲۳- حفره (وحید نصیریان)، ۲۴- خاموشی (بیژن میرباقری)، ۲۵- داخلی ۲۱ (لیزی اوکسبی)، ۲۶- در تاریکی (دنیس توپی‌کاف)، ۲۷- درخت لیمو (رین یونگ)، ۲۸- دستگاه پرس (بنی دی‌یز)، ۲۹- دگرگونی (مارتین روزت)، ۳۰- دنیای معلق (الساندرو پالمیرینی و انزو تستا)، ۳۱- دور تسلسل (داوید اولدا و تریستان اولدا)، ۳۲- رهبر ارکستر (هارولد چاپمن)، ۳۳- زمان‌های سحر شده (هورست اورلیش)، ۳۴- سقوط (یئون یانگ‌چان)، ۳۵- سکوت جریان دارد (پی‌یر یو کروا)، ۳۶- سکوی صفر (آنا فالگر)، ۳۷- شفق خدایان (ژیسکا ریکلز)، ۳۸- شنگ لت (لورانت نگر)، ۳۹- شهاب (جیسون بریتسکی)، ۴۰- فراسوی مزرعه‌های توت‌فرنگی (آناستاسیوس کارالامپیتیس)، ۴۱- فردیناند (آندری لوپ)، ۴۲- قطار (بابک نظری)، ۴۳- قفس (اینگویلد سودرلیند)، ۴۴- کارخانه نارنجی (سه‌اونگو چو)، ۴۵- کودکان ابداع: از هیچ‌چیز، چیزی خلق کردن (سارا اسمیت‌پاتریک)، ۴۶- کودکان را نجات دهید (ترژه رانگ‌نز)، ۴۷- کیف پول (ونسان بی‌یرورتز)، ۴۸- گل میخک آقای تامپسون (دی‌ین پیترلی)، ۴۹- لانه سگ (بوجار آلیمانی)، ۵۰- لحظه شروع شب (کیارش اسدی‌زاده)، ۵۱- لحظه کامل (سرژ سیمون)، ۵۲- لذت کشتن (علی‌محمد قاسمی)، ۵۳- ما متحد می‌مانیم (هانس پترمولاند)، ۵۴- ماه نئونی (نسیم والامنش)، ۵۵- ماهیگیری (کریستوف سایمون)، ۵۶- مردها گریه نمی‌کنند (پیمان نهان‌قدرتی)، ۵۷- مژگان (کیم‌جو هو)، ۵۸- ملاقات با «چه‌گوارا» و مردی از «می بری‌هیل» (آنتونی بایرنی)، ۵۹- ملودی برای اتفاقی که خواهد افتاد (پدرام فولادیان‌پور)، ۶۰- میگلینا (ری‌تر اورته‌گا)، ۶۱- ناپدید شدن (ولادیمیر پروویچ)، ۶۲- ناجی من (آتاناسیوس کارانیکوراس)، ۶۳- نارنجک‌ها (پیتر پولیتزر)، ۶۴- نت‌های پاییزی (کارمن کاستلوبرانکو)، ۶۵- نقطه کور (مورین برادلی و شری مک‌دونالد)، ۶۶- و مرد قرمز سبز شد (روت می‌هان)، ۶۷- وارونه (آلساندرو په‌په)، ۶۸- هدف (دی آلن)، ۶۹- همه‌چیز روبراه است (الکساندر برن و سدریک فیول)، ۷۰- یک مراسم کوچک (بندیکت پانیو)

بخش‏های جنبی:
مروری بر آثار استان قزوین/ ربع قرن با انقلاب/ برگزیده ۲۰ سال فیلم کوتاه جشنواره سینمای جوان/ مروری بر فیلم‌های کوتاه بوسنی/ مروری بر فیلم‌های کوتاه ژاپن/ مروری بر فیلم‌های کوتاه بریتانیا/ مروری بر فیلم‌های کوتاه آلمان (از دیروز تا امروز)
مروری بر آثار یک فیلمساز: امیرشهاب رضویان
مروری بر آثار یک فیلمبردار: ساعد نیک‌ذات

برگزیدگان:
مسابقه ایران الف
بهترین فیلم داستانی/ دردسر پسر بودن/ جمیل رستمی/ سنندج
نامزدها: آخرین روستای سرشماری نشده و آدم‌ها دورند
بهترین فیلم مستند/ پنجره/ بهزاد رسولزاده/ تالش
نامزدها: آخرین تیر آرش، زنان بدون سایه و گزارش زیر خاکی
بهترین فیلم پویانمایی/ خسته و هیچ/ بهاره طباطبایی‏ماسوله‏/ تهران
نامزدها: پارادوکس، حفره، قطار و مهرانا
بهترین فیلم تجربی/ طوفان سنجاقک/ شهرام مکری/ تهران
نامزدها: من پاک کننده هستم و نوستالوژی
دیپلم افتخار/ زیرخاکی/ مهدی نادری/ تهران
بهترین فیلم بخش الف/ آخرین روستای سر شماری نشده/ شهرام علیدی/ تهران

مسابقه ایران ب
بهترین فیلم داستانی/ کدئین/ پیمان ماندگار/ آبادان
نامزدها: آب در خوابگه مورچگان، بازمانده‌های …، ساعت صفر و روزی مثل هر روز
بهترین فیلم مستند/ برویم یا بمانیم حالا؟/ اردشیر پورنعمت/ انزلی
نامزدها: بچه‌های شرجی، روزی برای آتنا، شب وصال و قصه ما راست بود
بهترین فیلم پویانمایی /گفتگوی تمدنها/ ابوالقاسم حیدری/ زاهدان
نامزدها: رویش دوباره، عبور ممنوع و قرمز-زرد-قرمز
بهترین فیلم تجربی/ دوباره باران/ محمود سعیدی/ کرج
دیپلم افتخار/ روزی مثل هر روز/ احسان جهانبخشان/ بوشهر
بهترین فیلم بخش ب/ آب در خوابگاه مورچگان/ فردوس خسروی‏نژاد/ خرم‏آباد

بخش مسابقه بین ‏الملل
تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به بهترین فیلم داستانی/ فردیناند/ آندری لوپ/ استونی
دیپلم افتخار/ قفس/ اینگویلد سودرلیند/ اسکاتلند
تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به بهترین فیلم مستند/ چکمه‏های لاستیکی قرمز/ جاسمیلا ژبانیچ/ بوسنی
دیپلم افتخار/ تعطیلات در ماه نوامبر/ پاول مدودف/ روسیه
تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به بهترین فیلم پویانمایی/ حفره/ وحید نصیریان/ ایران
دیپلم افتخار/ کیف پول/ ونسان بی‏یرورتز/ فرانسه و بلژیک
تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به بهترین فیلم تجربی/ مژگان/ کیم حوهو/ کره
دیپلم افتخار/ برداشت آزاد یک/ استفان الماجیان/ فرانسه
تندیس جشنواره و دیپلم افتخار ویژه هیات داوران/ و مرد قرمز سبز شد/ روت می‏هان/ انگلستان

توضیحات:
– شبکه اول سیما، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و سازمان ملی جوانان از حامیان این دوره بوده اند.
– احمد الستی و محمد داودی به‌عنوان حاضران در نشست اساتید و هنرمندان بودند.
– محمدمهدی حیدریان مسئولیت معاونت سینمایی را عهده‌دار بود.
– در این دوره مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و انجمن سینمای جوانان با هم ادغام شده بودند.
– شبکه اول سیما به‌عنوان یکی از حامیان مالی، با تشکیل هیأت داوری برگزیدگانش را معرفی کرد.
– نشریه روزانه باعنوان نگاه با مدیریت اجرایی هوشنگ صدفی منتشر شد.
– مجید برزگر ساخت تیزر و کارگردانی مراسم اختتامیه را برعهده داشت.

طراح پوستر:‌
علیرضا حاجی‌محمدحسین‌کاشی